Zrychlete váš metabolismus na maximum: Víme, jak na to

Zpomalený metabolismus trápí nejednoho z nás...
11032

Důvodem proč se metabolismus zpomalí, může být například držení nejrůznějších diet nebo půstů. Tělo dlouhodobě strádá a při nejbližší příležitosti si uloží přijatou energii do zásoby. Jak metabolismus obnovit a dát si zažívání do pořádku?

1. Voda s citronem. Naučte se ihned po probuzení vypít sklenici vlažné vody s citronem, která krásně nastartuje spalování a připraví vaše zažívání na následující den.

2. Snídaně. Ne nadarmo se říká, že je základ celého dne. Po dlouhé noci tělo potřebuje doplnit energii a vitaminy. Dbejte proto na to, aby vaše snídaně byla pestrá, bohatá na živiny a bez zbytečných rychlých cukrů. Ty vás sice na chvíli zasytí ale v poledne vás dožene o to větší hlad nebo chuť na sladké. 

3. Pravidelnost. Pravidelná strava je naprostý základ toho, aby váš metabolismus fungoval, jak má. Snažte se dodržovat mezi jídly rozestupy a jíst v časových intervalech, které budou každý den přibližně stejné.

4. Pohyb. Sedavé zaměstnání, cestování autem, žádný pohyb navíc. To musíte změnit. Ideální je, zacvičit si po ránu. Ranní cvičení vás probere a připraví psychiku i zažívání na následující den. Navíc budete mít díky endorfinům, které se po cvičení dostaví, skvělou náladu a úsměv od ucha k uchu. A to za krátké ranní kardio stojí, nemyslíte?

sledujte nás na instagramu