Vyzkoušeli jste už niche parfémy? Pokud ne, přicházíte o hodně

Mnohaletá tradice, mistrný proces výroby, nejvzácnější přírodní ingredience, luxusní flakony obohacené o drahé kameny, neobyčejné až umělecké kompozice a samozřejmě překvapivě dlouhá výdrž. To všechno jsou niche parfémy. Jakmile je jednou vyzkoušíte,
10217

Výraz niche v obecném významu znamená „nika“ nebo „výklenek“. V přeneseném významu je to něco, co se vymyká, co je ojedinělé a okrajové, co stojí mimo hlavní proud. Niche parfémy, které tvoří pomyslný výklenek trhu, jsou velmi exkluzivní, osobité a originální vůně. Stojí zcela mimo parfémový mainstream, dalo by se dokonce říci, že se vůči němu vymezují. Pokud bychom použili přirovnání z oboru módy, jsou takovou „haute couture“, neboli „vysokou krejčovinou“, parfémového průmyslu.

V čem jsou niche parfémy výjimečné? Čím se niche parfémy přesně odlišují od klasických vůní? Především výrobou, která odmítá veškerou masovost, navazuje na tradiční parfemářské řemeslo a příprava jednoho jediného parfémů může trvat i desetiletí. Nejvěhlasnější světové parfemářské domy totiž často fungují jako rodinné podniky, kde se tajemství míchání vůní předává z generace na generaci.  

S výrobou úzce souvisí i složení parfému. Niche parfémy jsou složeny z těch nejdražších ingrediencí. Ty se dovážejí z nejrůznějších koutů světa. Vzácnost těchto ingrediencí se zákonitě promítá do ceny parfémů, proto je trošku vyšší. Ale s tím musíme počítat u každého luxusního a jedinečného zboží, někdy totiž opravdu stojí za to si připlatit. 

Kde niche parfémy koupíte?

Niche parfémy můžete koupit v značkových buticích konkrétní niche značky, nebo ve specializovaných prodejnách v zahraničí. U nás v České republice má suverénně největší výběr niche vůní internetová parfumerie Notino (původně parfums.cz). Najdete tu přes 2 000 niche vůni. Abyste se s vůní dokonale sžili, doporučujeme otestovat 2ml odstřiky. Vyzkoušet některý z niche parfémů na vlastní kůži by měl každý, kdo má rád luxus, originalitu, dobrý vkus a kdo se chce odlišit a nezapadnout.

 

sledujte nás na instagramu