DETOX | Osobní tipy z redakce jak očistit tělo, vlasy i pleť a nezbláznit se.

Připravte se na novou sezonu!
11699

Valentina, šéfredaktorka

Do detoxu jako takového jsem se nikdy naplno nepustila, ale je pravda, že si poslední dobou dávám víc pozor na to, co (a proč) jím. A nebudeme si nic nalhávat – to, jak se stravujeme má opravdu velký vliv na to, jak se cítíme. Fyzicky i psychicky. V žádném případě si nic nezakazuji, ale snažím se, aby hlavní část mého jídelníčku tvořila zelenina. Naštěstí mi chutná, takže to není až takový boj. Když navíc objevíte recepty, které jsou zdravé, ale zároveň opravdu dobré, máte vyhráno. Já například nedám dopustit na aplikaci Deliciously Ella od britské online superstar, jejíž blog se právem rozrostl do velkého byznysu. Její energy balls už prodávají i ve Starbucsku napříč celou Anglií. Podle zmíněné aplikace si snadno připravíte snídaně, hlavní chody, polévky, smoothies i sladké. Všechno má perfektně dochucené a její jídla opravdu chutnají i zapřísáhlým masožravcům. Takže pokud chcete aspoň něco málo udělat pro své zdraví, stahujte! 

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Jako každá žena jsem nějaký ten čas hledala ten onen dokonalý produkt na obličej, který už nikdy nebudu chtít dát z ruky a do kterého se zamiluju nejen já ale také moje pleť. A stejně tak, jako každé žena se ani mně nevyhnulo spoustu zkoušení typu "pokus-omyl". Díky mé práci jsem ale narazila na značku Biotherm a musím říct, že to byla nejen láska na první pohled ale také na první dotek (o vůni nemluvě). Používám řadu Biotherm Skin Oxygen a je to jednoduše zázrak! Pokud chcete dopřát pleti skvělou péči, s řadou Biotherm Skin Oxygen rozhodně nešlápnete vedle. Já jsem se jednoduše zamilovala!

Mariya, fashion redaktorka

Po letních grilovačkách, zmrzlinách a jiných dobrotách přišel čas se trochu srovnat a najet na přísnější režim. Před tím ale plánuju menší očistnou kůru v podobě čaje. Budu ho pít čtrnáct dní každé ráno a uvidíme, jaký bude výsledek. Doufám, že mě přestane honit mlsná a částečně se mi očistí organismus. Bez změny stravy a aktivnějšího pohybu to ale samozřejmě nepůjde. Čaj Teatox Daytime Detox koupíte za 259 Kč.

Klára, redaktorka publicistiky

Po mimořádně horkém létě přichází tradičně hektický podzim. Letos ještě náročnější, protože při tropických teplotách si organismus moc neodpočinul. A tak bychom měli posilnit imunitu, aby nás neskolila chřipka. Jak s posílením začít? Třeba devítidenní UGO očistou. Ta se skládá ze tří dnů s lehkým jídelníčkem, tří dnů, během kterých se konzumují jen ovocné a zeleninovo-ovocné šťávy (2,5 litru na den) a končí opět třemi dny s odlehčenou stravou. Tím, že svému tělu odlehčíte jídelníček, mu také usnadníte regeneraci a vytvoříte tak prostor pro přirozený detox a s ním související příval energie. Přihlásit se můžete od 3. do 23. září na www.ugoocista.cz, a zajistit si tak příděl 7,5 litrů speciálně sestavených šťáv na své pobočce UGO Freshbaru nebo Salaterie. 

Týna, beauty redaktorka

Všeobecně nemám ráda detoxy jako takové. Vnímám je vlastně negativně, protože mi už jen slovo detox evokuje zákazy a omezení a navíc ve mně nebudí příliš důvěry. To mluvím ale spíš o jídle. Když se ale detox převede třeba do kosmetiky, tak mě to baví a zajímá moc. Když jsem objevila detoxikační šampon MAXI.WASH od Kevin Murphy, nevěděla jsem, že se z něj stane pravděpodobně láska na celý život. Tento hluboce čisticí šampon s esenciálními oleji se hodí pro všechny typy vlasů. Má za úkol odstranit všechny nežádoucí chemikálie, které ulpí na vlasech během dne nebo díky stylingovým přípravkům. Navíc zklidňuje vlasovou pokožku. Já ho používám zhruba jednou týdně a mám po něm opravdu pocit, že jsou moje vlasy lehčí a čistší. Koupíte ho za 640 Kč ve Stolen Salonu nebo v dalších salonech po Česku. 

P.S. Všechny produkty od Kevin Murphy jsou přírodní, vegan, cruelty-free, eko, v souladu s udržitelností a mají boží (recyklovatelné) obaly!

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Vytrvat a dotáhnout detox až do konce není žádná sranda. Proto není od věci posílit během očistných procedur také svou vůli. Kombinovaná esence Detox je vhodná pro každého, kdo se rozhodl pro očistnou kúru svého organismu. Pomáhá posílit vůli ve svém rozhodnutí. Stačí nakapat čtyřikrát denně 4 kapky esence do oblíbeného nápoje a je to. Více se dozvíte na www.bio-bachovky.cz, kde si můžete Bachovky DETOX, 20 ml také zakoupit – a to za 419 Kč.

sledujte nás na instagramu