Reklama

Není svíčka jako svíčka | 3 značky, ze kterých vás nerozbolí hlava

Pozor na to, jakou svíčkou si doma navozujete výjimečnou atmosféru!
Reklama
12014

Většina konvenčních svíček je vyráběná z parafínu, což je ropný odpadní produkt, který se před použitím musí bělit a zbavovat svého typického zápachu. Při zapálení pak během několika vteřin unikají do ovzduší škodlivé, dokonce i karcinogenní, látky. Uvolňuje se aceton, sirouhlík, trichloretan, formaldehyd, toluen, oxid uhličitý a mnoho dalších.

V kombinaci se syntetickými parfemacemi či knoty obsahujícími olovo pak může docházet k uvolňování dalších látek způsobujících bolest hlavy a jiné zdravotní potíže. Proto je vhodné při vybírání svíček pečlivě zvažovat a volit vhodné materiály.

Anglická elegance

Chladno a sychravo. To je Anglie. Kde jinde by se tak měly vyrábět jedny z nej svíček? Svíčky Parks jsou vyrobeny z veganských ingrediencí z obnovitelných zdrojů a při jejich hoření nevznikají žádné saze. Nová řada Noir nás okouzlila nadčasovými a netradičními vůněmi v minimalistickém balení. Favoritem je svíčka s vůní hořícího dřeva. 

Svíčku z řady Noir o velikosti 60 g koupíte na profimed.cz za 199 Kč.

Pro milovníky středomoří

Svíčky značky Michel Design Works jsou 100 % přírodní ze sójového vosku, netoxické a čistě hoří. Nádherné je i jejich balení. Kromě svíčky vám udělá radost i krabička na drobnosti! Jedním z našich favoritů je vůně Ráj Toskánska. Vůně zralých oliv, švestek a citronů vás rázem přenese k moři.

Vonnou svíčku ve skle Ráj Toskánska pořídíte na domdeco.cz za 684 Kč.

 

Florenstké dědictví

Značka Migone se specializuje na ručně vyráběné vonné svíčky, které produkuje už šestou generaci. Svíčka Migone Oroluce z z concept storu Floritage má citrusový nádech připomínající florentské renesanční zahrady snoubícími se pikantními tóny, které dávají životu intenzivní a smyslnou vůni.

Svíčku Oroluce ze speciální edice zakoupíte ve FLORITAGE, Vinohradská 85, Praha 2 za 1200 Kč.

Foto: Getty Images + PR

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama