Problémy s usínáním | Návod, jak zabrat rychle a tvrdě

Každému se občas stane, že kouká dlouho po uložení se do postele do stropu.
12148

Proto všichni tušíme, jak musí být otravné, když se to opakuje téměř pravidelně. Existují však určité věci, které by nám s usínáním mohli výrazně pomoci. Jdeme na to?

1. Pohodlné pyžamo

Nejhorší, co může žena pro své tělo dělat, je spát ve spodním prádle - přesněji v obepnutých kalhotkách či dokonce tangách a brazilkách. Pokud to však nelze změnit, doporučují gynekologové dbát na to, aby bylo prádlo bavlněné a ideálně střihem co nejvíce připomínající pánské boxerky.

Důležitý je i výběr pyžama či noční košilky. Mašličky, stuhy a další ozdoby sice vypadají krásně, ale při usínání i spaní nás mohou pořádně potrápit. Nejlepší je spát nahá. Druhou nejlepší volbou jsou noční košilky jednoduchých střihů z kvalitních přírodních materiálů prané v pracím prášku vhodném pro lidi s citlivou pokožkou.

2. Heřmánkový čaj

Heřmánek rozhodně není jedinou bylinou podporující kvalitní odpočinek, ale je rozhodně tou nejznámější a nejdostupnější. A navíc docela dobře chutná! Naučte se proto uvařit si třeba ještě před večerní sprchou malý hrnek čaje, který vám do doby, než budete ready do postele, vychladne na ideální teplotu. Pak už se stačí zachumlat a v klidu upíjet.

3. Provoněná ložnice

Když už jsme u těch bylinek a rostlinek, skvěle funguje také levandule. Stačí, když si na polštář kápnete 3-4 kapky esenciálního oleje z levandule. Použít můžete samozřejmě také difuzér!

4. Pryč s budíkem

Samozřejmě ne úplně, nechceme, abyste přišli pozdě do školy nebo do práce, ale moc pomůže, když budete mít ciferník z dohledu. Věčné kontrolování, jak dlouho už jen tak ležíte, vás zbytečně stresuje a usnutí je pak opravdu v nedohlednu.

5. Vyvětrat a spát

Už si přijdete připaveni na spánek? Zpomalil se váš dech a máte čistou hlavu? Super! Teď je čas na vypnutí topení a poctivé vyvětrání celé ložnice. Pokud ještě nejste dostatečně unaveni, sáhněte po nějakém příjemném čtení a zkuste v chladné místnosti ještě chvilku relaxovat.

Dobrou noc!

sledujte nás na instagramu