Reklama

Víkendový relax: 5 tipů, jak si konečně dokonale odpočinout

Také se vždy celý pracovní týden těšíte na to, jak vypnete?
Reklama
9864

A daří se vám to? Nám totiž moc ne. Volný víkend v nás vyvolává pocity paniky. Víc než 48 hodin bez povinností si přece musíme užít a ne se jen válet na gauči! 

Proto si vždy naplánujeme zběsilý program od rána až do večera a v pondělí ráno pravidelně zjišťujeme, že jsme si na tolik potřebný odpočinek nevyhradily snad ani minutu.

Nyní jsme se však rozhodly pro změnu. Jdete do toho s námi?

1. Necháme se hýčkat

Každý víkend (nebo alespoň jednou za 14 dní) zainvestujeme do sebe. Zaplatíme si masáž, manikúru, kadeřníka nebo třeba zajdeme do sauny. A pořádně si to užijeme. Nebudeme nikam pospíchat, odložíme mobil a vychutnáme si u toho třeba dobrou kávu.

A když to náhodou nevyjde, tak si jednoduše doma napustíme vanu, nebo si dobřejeme pořádně dlouhou a horkou sprchu, vytáhneme ze skříněk všechny beauty vychytávky, které běžně nepoužíváme, nalakujeme si nehty trendy barvou a užijeme si takové malé domácí spa.

2. Přepneme do offline režimu a vyrazíme na čerstvý vzduch

Telefon doma raději nenechávejte, kdyby se vám něco stalo, bude se vám hodit, ale zkuste na něj nekoukat co minutu. Obujte si pohodlné boty i oblečení, zhluboka dýchejte a kochejte se okolím.

3. Rozhýbeme se

Pokud máte fyzicky náročné zaměstnání, tak se raději zachumlejte s knížkou do postele. Pokud však, tak jako my, prosedíte celé dny u počítače, tak si promyslete, jaký druh sportu by vás bavil a jděte na to! My zkusíme první skupinovou fitness lekci hned dneska...

4. Budeme se smát

Na celé kolo! U nějaké fajn komedie, s kamarády nebo třeba se sousedovic prťaty venku na hřišti.

5. Nebudeme se bát říct "NE!"

Tak schválně! Kolikrát se necháte přemluvit k akci, na kterou vlastně nemáte náladu? Nebo která se vám časově tak úplně nehodí? Hmm? Často, že? Tak s tím by měl být konec. Naučte se říkat ne. A nebojte se, nikoho to neurazí. To, že máte jiné plány, nebo nedostatek energie, přece každý, kdo vás má rád, pochopí...

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama