Reklama

Zahřejte se! 5 tipů, jak na to

Také vám tahle zima připadá nekonečná?
Reklama
11149

1. Poslouchejte staré písničky

Je to tak, poslech hudby, která vyvolává pozitivní nostalgickou náladu, podle vědeckých studií skutečně vyvolává pocit tepla a pohodlí a zvyšuje toleranci těla vůči chladu. Pusťte si například písničky z maturitního plesu nebo ze svatby a hřejivé pocity se dostaví raz dva.

2. Solná lázeň na nohy

Nechce se Vám do sauny nebo napouštět plnou vanu? Zahřát se můžete klidně jen od nohou – lehce ohřejte na plechu 5 kg soli při teplotě 50 stupňů, nasypte do lavoru či kbelíku a vložte nohy tak, aby sůl sahala zhruba po kotníky. Nechte působit přibližně dvacet minut a uvidíte, jak se vaše tělo hezky prohřeje.

3. Uklízejte

Venku se žení čerti a topení ještě netopí? Nevadí! Klidně zůstaňte doma a zahřejte se prací! Záleží sice na vaší tělesné hmotnosti, ale pro představu – člověk, který váží 68 kilogramů, spálí například při třicetiminutovém vytírání podlahy i přes 150 kalorií.

4. Připravte si hřejivé nápoje

Sklenka teplého nápoje vás sice nezahřeje doslova, ale receptory v trávícím traktu lidského těla na ni reagují a skutečně vyvolávají pocit tepla. Vyzkoušejte například horký míchaný nápoj Alžírská oáza: do sklenice z varného skla nalijte 4 cl aperitivu Metropol Cherry, 1 dl červeného vína, 1 dl pomerančového džusu a přidejte skořici a hřebíček. Svařte a užijte si hřejivé pocity s nádechem exotiky.

5. Vlhkost pomáhá

Suchý vzduch je nepřítelem pocitu tepla. Pokud si doma nechcete připadat zmrzlí, udržujte vlhkost vzduchu mezi 30 a 40 procenty – zabráníte tak přílišnému odpařování potu z povrchu kůže a tím pádem jejímu chladnutí.

Foto: Getty Images

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama