Šéfredaktorka Klára otestovala microblading obočí

Bolí to? A jak to celé probíhá?
12992

Obočí, obočí, obočí! Zatímco naše maminky nevyšly ven bez řasenky, naše generace nejde ani s odpadky bez upraveného obočí. Já patřím mezi ty, kterým dobře namalované obočí změní celkový výraz ve tváři i její upravenost. Zkoušela jsem již spousty nepermanentních technik jako laminaci obočí či klasické barvení. Všechny jsou super, ale vydrží cca měsíc. Já chtěla něco, díky čemu se o obočí nebudu muset starat rok, možná i dva. A tak jsem si hledala různé permanentnější techniky a zaujal mě microblading. Vybrala jsem si studio Infinite Brows v Husitské ulici na Žižkově. Na jejich Instagramu můžete vidět i videa přímo po zákroku, která vás přesvědčí, že jste v dobrých rukách. 

Co to vlastně microblading je? 

Tato technika se provádí ručně a vykresluje se každý chloupek. Pro aplikaci se používá speciální mikro čepel, která je tvořená několika hroty v řadě. Microblading zanechává malé, přirozeně vypadající vláskovací tahy. Microblading je také méně trvalý než klasický PMU. To se může na první pohled zdát jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Věkem se  nám mění obličej i estetické cítění a s microbladingem se tomu dá vždy přizpůsobit. Nestane se Vám tak, že máte stejné obočí třeba dvacet let. 

Čím se liší od microshadingu?

Microshading se provádí tetovacím strojkem. Během této metody Artist nebude dělat vláskovací tahy, ale spíše použije metodu tečkování. Výsledkem je, že tato procedura vytváří jemnější, práškový efekt, který připomíná pudr na obočí , a to je určitě ten pohled, který můžete vidět na fotkách mnoha influencerů. Microshading vydrží cca dvanáct až patnáct měsíců. Tato metoda se mi také moc libí, ale na poprvé jsem chtěla zkusit tu méně výraznou. Vzhledem k tomu, že jsem 100% spokojená, možná příště vyzkouším kombinaci obojího. :)

Jak to probíhá před procedurou?

Před aplikací probíhá velmi důkladná konzultace, kdy nejprve řeknete artisce, co přesně si představujte, super je ukázat i přímo fotky. Můj požadavek bylo přirozené obočí a zamaskování disproporcí. Artistka vám pak předkreslí požadovaný tvar. Nebojte se bude vypadat mnohem širší než ve výsledku bude. Díky speciálnímu přístroji přesně vyměří, kam vám má obočí zasahovat. Já tak například zjistila, že mám každé úplně jiné. Což jsme ale díky microbladingu dokonale zamaskovaly. Poté vám nanese znecitlivující gel a vy chvilku čekáte.

Průběh

Poté si vyberete odstín a jde se na to. Nemusíte se vůbec bát. Průběh nebolí skoro vůbec. Horší je pak bolest den či dva poté, kdy to přichází k sobě. Ale opět nic hrozného, úplně v pohodě jsem po proceduře pracovala. Celkově i s konzultací jsem v salonu byla cca 2 hodiny. Práce je prováděna ručně a opravdu precizně. Vykresluje se chlpupek po chloupku. Hned, jak jsem se poté podívala do zrcadla, říkala jsem si, proč jsem na microblading nešla již dříve. Po aplikaci je obočí tmavší až širší, než bude ve výsledku, toho se určitě nebojte. Konečný výsledek je vidět až cca po 40 dnech!

Po zákroku

Den po zákroku se hlavně ničeho neděste. Obočí je o několik odstínu tmavší a širší než bude! Ccca týden po zákroku tmavne a až pak má finální podobu, která je za mě naprosto perfetkní. Výsledek je tak přirozený, že si říkám, jestli Cara Delevingne nemá microblading také. Až mi obočí zmizí, což se děje přibližně za rok, určitě půjdu znova. Šetří to spoustu času a vypadáte tak dokonale upraveně i když zrovna vylezete z bazénu. Salon Infinite Beauty můžu jen doporučit. Ještě mě čeká jedna nebo dvě korekce, ale za mě by ani nebyly nutné. Už teď jsme nadšená. Ovšem artiska Linda chce mít vše zcela dokonalé. :)

 

 

Na našem Instagramu najdete video, které jsem nátačela 5 dní po zákroku. Obočí už vypadá zcela přirozeně.

 https://www.instagram.com/p/CAK7l19p35k/