Reklama

10 věcí, které si na LA zamilujete podle GetTheLouk

Kdo by nebral týden ve slunečném Los Angeles? A navíc v lednu, kdy Praze vévodí sníh a zima, kterou bych bez mrknutí oka zákonem zrušila. Cestování mám ráda, ale cestování za teplem k smrti miluju.
Reklama
8100

1. Takže vás asi nepřekvapí, že mým prvním bodem je teplo. Krásných dvacet stupňů je podle mě ideální počasí jak na procházení se na pláži, nakupování, vysedávání ve Starbucksu či brouzdání se Hollywoodem. A věřte, že všechno tohle v LA dělat budete.

2. Pláže jsou jasným bodem číslo dva. Nejen, že je neuvěřitelně uklidňující pozorovat vlny, racky a nekonečný obzor, ale najdete tam spoustu jiné zábavy. Beach-volejbal, obchody, restaurace, kavárny a upřímně? Co je víc LA než nedělní brunch na pláži!? Mně nejvíc oslovila Manhattan Beach, kde jsem se kochala krásnými domky přímo na promenádě. Navíc se můžete vyfotit se slavnými domky pobřežní stráže, které pamatujeme ze seriálu Baywatch, což mě přivádí k dalšímu bodu...

3. V LA jste prostě turisti, ať děláte, co děláte. Místní to tak nějak vycítí a není to o přízvuku, oni to tuší ještě než promluvíte. Takže se nesnažte splynout s davem, žádné maskování, naopak toho využijte! Buďte opravdu turisty! Každý při návštěvě Los Angeles prolejzá Hollywood Boulevard se snahou najít hvězdu svého oblíbeného herce či zpěváka. Nestyďte se za to! Přeci nepojedete domů bez fotky s nápisem Hollywood nebo právě u strážní věže na pláži!?

4. Opravdu jsou všude palmy. Vážně fotky ani kamarádi nelžou, jsou všude a o to víc se tam cítíte jako na dovolené!

5. Vždycky, když někam jedu, tak se snažím ochutnat místní kuchyni. Chci nějaký silný gastro-zážitek. U mě se skládá ze dvou částí – první je michellinská restaurace a druhá je street food. V LA jsem našla místo, na které asi nikdy nezapomenu. The Grove! Místo s obchody, fontánou, kinem, ale i Farmer’s Marketem. Představte si několik různých malých restaurací nebo možná stánků s nejrůznější kuchyní, stolečky, židle a pulty s čerstvou zeleninou či masem. A ochutnávání může začít! Doporučuji zkusit Gambo či Jambalayu a přijít opravdu hladoví!

6. Vzhledem k váze mého kufru při návratu zpět bych asi neměla opomenout nákupy. Spojené Státy obecně jsou Mekkou Evropanů, co se nakupování týče. Los Angeles je narvané obchody, do kterých „potřebujete“. Zvlášť outlet Citadel byl pro mě příjemným zážitkem. Jedná se o outlet, na jaké jsme zvyklí z Evropy, jednotlivé obchody, žádné prohrabávání se hromadami hadrů. Věřte, že tam nakoupíte víc, než byste chtěli!

7. Západy slunce na Manhattan Beach či Santa Monica Beach jsou také slavné. A právem. Všude jen šumění moře a červánky – romantika jako blázen!

8. Pokud nenávidíte chození, tak se vám LA bude líbit. Celé město je do šířky, je dost rozlezlé, takže někam dojít je prakticky nemožné. Všude se jezdí autem (případně metrem). Přítel, který tam žil, na mě koukal jako na blázna, když jsem mu vyprávěla, jak jsme šli do Starbucksu pěšky. Prý nechápe, že nás nezastavili policajti. Chodci jsou totiž podezřelí.

9. Mraky jsou v téhle oblasti skoro až raritou. Většinu času je jasno, občas trošku mhlavo (ano, ahoj smogu), ale spíš se připravte na nekonečné slunečno. Doporučuji zabalit alespoň dva páry slunečních brýlí!

10. A konečně ta pověstná pohoda! Ano, oproti New Yorku je to vážně rozdíl. New York je nabitý energií, pulzuje, lidé tam spěchají, jste neustále ve střehu. Ve městě andělů si vážně odpočinete, nikam se nehoníte (a pokud ano, tak jedete autem ;)), večer zajdete na pláž... No uznejte, nezní to jako idylka?

Už jste taky zamilovaní až po uši?

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama