Cestujte stylově a v pohodě s virtuální In Kartou od Českých drah

Cestování nikdy nebylo pohodlnější...
11511

Plánujete vyrazit na výlet s přáteli a nechcete se při cestování zdržovat na přepážce nebo hledáním kartičky po kapsách ve vlaku? Nemusíte!

České dráhy nyní přichází s virtuální In Kartou, kterou můžete mít přímo ve svém mobilním telefonu! Pokud už máte klasickou plastovou kartu, ani to není problém. Do mobilní aplikace si ji totiž můžete nahrát jako doplněk k čipové verzi.

Pokud ještě nemáte In Kartu, můžete si nyní pořídit zdarma novou virtuální In Kartu snadno během několika minut prostřednictvím mobilní aplikace Můj vlak nainstalované přímo ve vašem chytrém telefonu se systémem Android nebo iOS. Virtuální In Karta má neomezenou platnost. Ani stávající držitelé plastové In Karty ale nepřijdou zkrátka. Do mobilní aplikace si ji můžou uložit jako Obraz In Karty. Ten je však funkční pouze do konce platnosti čipové karty.

V obou případech je třeba mít v mobilním telefonu nainstalovanou aplikaci Můj vlak (verze 12.0 nebo novější) a mít zřízený uživatelský účet na internetových stránkách www.cd.cz. Aplikaci Můj vlak najdete v obchodu GooglePlay (pro telefony Android) nebo AppStore (pro telefony iOS), kde ji stáhnete zdarma. Pokud nemáte uživatelský účet, k jeho vytvoření vás navede aplikace Můj vlak a vše vyřešíte přímo v mobilním telefonu. K jednomu uživatelskému účtu si můžete přiřadit vždy jen jednu In Kartu (virtuální In Kartu nebo Obraz In Karty). 

Pak už stačí jen pořídit mobilním fotoaparátem vlastní fotku, nahrát ji do aplikace, vyplnit osobní údaje a vygenerovaný QR kód si nechat ověřit průvodčím ve vlaku, který zkontroluje vaše osobní údaje a fotku dle vašeho osobního průkazu. Zákaznické aplikace si můžete koupit hned po pořízení virtuální In Karty a použít je po první autorizaci  průvodčím. Bezpečnost zajišťuje speciální pohyblivý QR kód, který také umožňuje načtení více jízdních dokladů z jednoho kódu. Při dalších cestách osobní průkaz už nebudete potřebovat a vždy vám bude stačit jen zobrazený QR kód.

 A co se stane, když budete mít vybitý mobil nebo ho ztratíte? Stačí nosit v peněžence vytištěný náhradní doklad, který si po autorizaci virtuální In Karty můžete prostřednictvím tlačítka „Zaslat kartičku k tisku“ poslat na váš e-mail. Do aplikace se můžete přihlásit také z jiného mobilu.

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ PODMÍNEK IN KARTY V MOBILU NAJDETE NA WWW.CD.CZ V SEKCI TYPY JÍZDENEK/IN KARTA.

Užijte si vaše letní cestování v klidu a pohodě! Šťastnou cestu!