Reklama

Dovolená last minute: 4 tipy, jak odletět k moři na poslední chvíli

Máte rádi dobrodružství a zalíbila se vám představa sbalit se a odletět okamžitě pryč? Jedno kam, jen aby tam byla sluncem zalitá pláž a aby to rozhodně nestálo všechny vaše úspory?
Reklama
12378

Krok 1. Bez závazků!
Je jasné, že ne všichni se můžeme vrhnout vstříc divoké dovolené ze dne na den. Pokud to ale ve vašem zaměstnání či s ohledem na rodinnou situaci projde bez problémů, jste pro tento typ dovolené ti praví. Stačí jen hlídat lety do vaší vysněné destinaci a být připraveni rychle jednat!

Krok 2.  Kde hledat?
Existuje spousta možností. Můžete dojít do první cestovky a prostě říct: Zítra letím! Ale vězte, že takový krok asi příliš neušetří vaše peněženky a destinace taky možná nebudou tak romantické, jak byste si přáli. Další, trochu riskantnější možnost je sbalit krosnu a vydat se rovnou na letiště hledat svoje štěstí. Na přepážkách jednotlivých cestovních společností vám poradí, které lety nejsou ještě plné, a za opravdu výhodnou cenu můžete odcestovat raz dva. Pohodlnější volbou by však pro vás mohlo být pořádně si před tím zasurfovat. Zatím ještě ne ve vlnách, ale na internetu. Cestovních portálů je na českém trhu spousta, proto s výběrem určitě nebude problém. Stačí mít jen trpělivost a hledat...

Krok 3. Srovnávejte!
Existuje nespočet cestovních portálů, které mají rezervační systémy, kde po zadání vašich osobních parametrů vysněné dovolené v mžiku vychrlí nejrůznější nabídky leteckých společností, které jsou na trhu dostupné.  Porovnejte si ceny letenek a dostupnou nabídku, vyberte to, co je pro vás nejvýhodnější a hurá na letiště!

Krok 4. Sbalte se!
Tak to nejdůležitější je za vámi, teď jen rychle sbalit, a jede se na dovolenou. Nezapomeňte, že do některých exotických destinací potřebujete nejen pas, ale i víza a leckdy i nějaké to očkování, tak se ujistěte, co vše musíte mít, a pokud s námi opravdu do 24 hodinového cestovatelského maratonu půjdete, takové lokality raději vypusťte. Za jeden den byste asi měli vážné potíže se na takovou cestu správně zaopatřit. Krosna pro cestu à la romantika postačí, tak nezapomeňte hlavně pas, peníze a foťák, plavky, pár triček a kraťasy, pevné boty, žabky, a můžete se vydat na cestu. Když si zapomenete kartáček nebo hřeben, nezoufejte, protože jste už natolik ušetřili za letenky, že se můžete pořádně rozšoupnout a to, co v tom stresu zapomenete, klidně dokoupit. Bon voyage!

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama