Dovolená s batohem: 6 tipů, jak se sbalit efektivně

Jaro už ohlásilo svůj příchod a období dovolených je za rohem. Chystáte se letos na nízkonákladovou dovolenou a chcete si ji užít bez zbytečné zátěže? Poradíme vám, jak se sbalit tak, že budete moci vše potřebné mít vždy v batohu na zádech.
10044

Oblečení potřebujete míň, než si myslíte
Jedete na týdenní dovolenou? Pak si vystačíte s deseti kousky oblečení. Základem jsou samozřejmě trička a kalhoty. Zvolte buď praktické džíny, nebo teplákovou soupravu podle toho, zda jedete k moři nebo na hory. Dál se budou hodit kraťasy, plavky, spodní prádlo… Připravte si hromádku oblečení, které byste si chtěli na dovolenou vzít. A poté hromádku zmenšete na polovinu. Nebojte se – u moře si vystačíte akorát a pareem a plavkami. A když bude třeba, můžete si cokoliv přeprat. Co se týče doplňků, omezte je na to nejnutnější – klobouk nebo stylovou kšiltovku, pásek a menší tašku.

Bez hygienických potřeb to nejde, ale…
… sbalte je chytře. Buď si je připravte do menších lahviček a tubiček, nebo si s sebou sbalte přípravky, které jsou z větší části spotřebované. Na dovolené se vypotřebují a prázdné lahvičky vyhodíte. Kosmetickou taštičku nechte doma – vystačíte si s uzavíratelným sáčkem. Díky tomu vám v tašce zbyde místo na nějaký ten suvenýr.

Připravte si zavazadlo, pak teprve začněte balit
Připravte si kufr, se kterým budete cestovat. Vyberte si spíš menší zavazadlo. A až poté začněte balit. Abyste se do něj vešli, budete nuceni vše nedůležité vyřadit.

Jak věci skládat?
Nejprve do kufru naskládejte objemné věci. Mezery potom vyplňte těmi menšími. Díky tomuto triku se toho do kufru vejde víc – vyzkoušejte ho! Nejobjemnější kusy oblečení do kufru nedávejte, ale vezměte si je v den cesty na sebe.

Knihy nechte doma
Ano, víme, že jindy než na dovolené si knihu nepřečtete. Ale proč zbytečně táhnout balík knih, když si můžete vzít jednu čtečku?

Strýček příhoda s vámi určitě nejede
Dnes už po celém světě pořídíte to stejné, co doma. Takže věci, které si nejste jisti, zda budete potřebovat, nechte doma. A když bude třeba, určitě najdete obchod, kde danou věc pořídíte.

 

sledujte nás na instagramu