Reklama

Fashion news: Módní tvůrci ve službách firem z úplně jiného soudku

Módní návrháři, stylisté, tvůrci parfémů… zkrátka ti, o kterých předpokládáte, že je živí módní průmysl, si občas odskočí do jiných oborů.
12963

Například legendární francouzský návrhář luxusní obuvi Pierre Hardy navrhl boty na zakázku značky Peugeot, nebo mezinárodně uznávaný tvůrce parfémů Antoine Lie pro zmíněnou francouzskou automobilku vytvořil exkluzívní sérii vůní. Ptáte se, proč si výrobce aut najímá tyto lidi? Odpověď je snadná, chce dát svým klientům to nejlepší, a proto to svěří renomovaným odborníkům. Odpověď na otázku, k čemu však potřebuje boty a parfémy, už je složitější. 

Boty od Pierra Hardyho vznikly už v roce 2011 u příležitosti autosalonu ve Frankfurtu. Peugeot tam představoval extravagantní koncepční vůz HX1. Tato futuristická limuzína dokázala měnit tvar podle rychlosti vozu, tedy konkrétně určité části se při vysokých rychlostech zatahovaly do auta, aby mohl vzduch rozdivočený stroj plynule obtékat. Tato metamorfóza inspirovala Pierra Hardyho k vytvoření bot na řízení. Pohodlné (přesto vysoce elegantní) baleríny byly pro bezpečné ovládání pedálů dokonalé. Vmžiku se ovšem dokázaly přeměnit v sexy sandály na vysokém podpatku z karbonových vláken. Černé baleríny do auta a chromované sandály na party přesně kopírovaly odstíny karoserie koncepčního vozu Peugeot HX1. Tento typ bot se ale ve světě módy neprosadil. Bohužel. Pokud občas řídíte auto, dobře víte, jak nepohodlné (a hlavně nebezpečné) je řídit s vysokými podpatky. 

Další spolupráce Peugeotu s módní ikonou, tentokrát ze světa parfémů, přinesla mnohem větší uplatnění v každodenním životě. Antoine Lie je parfémovým géniem. Stvořil skvostné vůně pro módní velikány jako Versace, Ralph Lauren, Giorgio Armani, Calvin Klein… málokdo, kdo v módě něco znamená, se bez něj obejde. Když pak Peugeot v roce 2016 uváděl svůj nový model Peugeot 3008 vybavený luxusním osvěžovačem vzduchu, nechal si vůně navrhnout právě Antoinem Lie. Zrodily se pulsující a smyslná „Cosmic Cuir“, živá a stimulující „Aerodrive“ a relaxační „Harmony Wood“. Čichový zážitek při řízení vozu je naprosto unikátní a jízda se promění v opravdový požitek. 

Nicméně služeb odborníků ze světa módy využívá Peugeot mnohem víc, i když ne všichni mají tak zvučná jména. Nejvíc jsou tito mistři svého řemesla potřební pro navrhování barevných kombinací v interiéru, volbu materiálů, sladění vnitřního osvětlení s odstíny čalounění… Zkrátka Peugeot se snaží dostát pověsti francouzského znalce módy a trendů, obdařeného vytříbeným vkusem. Je třeba říci, že se mu to daří, protože dva jeho nové modely, Peugeot 208 a Peugeot 2008, si před několika týdny odvezly z nejprestižnější mezinárodní soutěže designu Red Dot Award 2020 nejvyšší ocenění. Peugeot byl v této anketě oceněn už pošesté. 

Mimochodem, Peugeot necílí pouze na odborníky z módního světa. Pouští se i do hudební branže. Podle posledních zpráv se domluvil i se slavným francouzským hudebníkem Benjaminem Shieldenem, který speciálně pro Peugeot složí song nazvaný Golden Lion, na kterém bude Peugeot celému světu demonstrovat kvalitu svého věhlasného audiosystému Focal.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama