Letušky radí: co si nikdy neoblékat do letadla

A protože už pár kilometrů ve vzduchu absolvovali, tak jim budeme věřit...
12163

Instagram je plný fotek celebrit, které s úsměvem absolvují daleké cesty letadlem v kalhotách s vysokým pasem, crop-topech a dalších módních výstřelcích. A my nemůžeme popřít, že jejich looky vypadají skvěle! Ale opravdu to stojí za to?

My říkáme ne a vsázíme na pohodlí. A abychom si příští lety ještě více zpříjemnili, rozhodli jsme se zjistit, jaké tipy mají letušky z povolání.

1. Upnuté a pohyb omezující oblečení by mělo být tabu

A to nejen kvůli pohodlí jako takovému! Obepnuté kalhoty bez gumy v pase omezují proudění krve v těle a zvyšují riziko vzniku krevní sraženiny i otoků.

2. Pozor na hořlavé materiály a třásně

Ano, je to trochu extrémní rada, ale je dobré si uvědomit, že k nutné evakuaci či požáru na letišti či přímo na palubě letadla může dojít kdykoliv. Proto není od věci poskládat outfit na cestu z kousků z prodyšných, pohodlných a také špatně hořlavých materiálů bez zbytečných ozdob v podobě stuh a třásní.

TIP: Lepší volba než bavlněné tričko s dlouhým rukávem neexistuje.

3. Podpatky ani boty s volnou patou nejsou to pravé

I u volby obuvi platí, že méně je více. Lodičky vypadají skvěle a pantofle či mokasíny s ozdobnou sponou jsou velice pohodlné, avšak mohou vás potrápit už během bezpečnostní kontroly (spony i podpatky často pípají při průchodu bránou). Nejlepší obuví jsou podle letušek tenisky - v ideálním případě slip-ons!

4. Nepodceňujme klimatizaci

I když letíme za teplem, můžeme si být jistí, že na palubě letadla bude chladno. Vždy nám však pomůže zázrak jménem vrstvení oblečení. 

TIP: Přibalte si do příručního zavazadla šátek či šál! Může vám posloužit jako tenká deka i polštářek.