#minitrip: 10 tipů, jak si užít pár dní v Barceloně na maximum

Udělejte si malý výlet.
10157

Jestli nás za něco v redakci nemrzí utrácet, je to cestování! Možná jsme právě proto každá pořád někde na tripu. A abychom si naše cestovatelské zážitky nenechávaly jen pro sebe, rozhodly jsme se s vámi podělit! A protože je u nás ještě pořád spíš zima než teplo, seriál #minitrip startuji stylově ve Španělsku, kde už je jaro v plném proudu! Připraveni na cestu?

1. Vyrazte v termínu mimo sezonu. Pokud si chcete Barcelonu užít v plné kráse, nekupujte si letenky na letní termíny. Cena se v tomto období za prvé vyšplhá opravdu vysoko, navíc vám ale náladu zkazí i velké množství turistů a opravdu vysoké teploty. Ideální termíny? Na jaře a na podzim!

2. Hledejte ubytování s terasou. Pokud se chcete na výletě cítit jako místní, hledejte si k bydlení byt, nebo pokoj s balkónkem, nebo terasou. Nic si neužijete víc, než ranní brunch na slunci. O večerní sangrii ani nemluvíme!

3. Ochutnávejte všechno, co vám přijde pod ruku! Nikde jinde nepochopíte temperament místních tak, jako na večeři v tapas barech! Velký stůl, množství přátel a členů rodiny a plný stůl malých talířků s nejrůznějšími pokrmy. Od ryb, přes brambory až k šunkám a sýrům – nic nesmí chybět. Pokud máte chuť ochutnat opravdu všechno, vyrazte do tržnice El Nacional, kde najdete to nejlepší z místní kuchyně na jednom místě.

4. Nebojte se chodit pěšky. I když se vám mapa Barcelony budu zdát velká, procházet městem pěšky není nijak vyčerpávající. Super dopravním prostředkem je i kolo, které si v místních půjčovnách můžete půjčit na každém rohu za pár euro. Na půjčení ve venkovních ale zapomeňte. Tuhle službu bohužel mohou využívat jen místní s předplacenou kartou. P.S.: Dobrá volba bude i půjčení vespy.

5. Kouzlo Gaudího architektury. La Sagrada Familia, La Pedrera, Parc Güell, Casa Batlló i kaskádovité fontány v Park de la Ciutadella... Všechna ta místa budete milovat! Pohltí vás obdiv k tomu, co všechno Antoni Gaudí byl schopen vymyslet a realizovat. Na světě snad nenajdete fotogeničtější budovy.

6. Nezapomeňte na kvalitní foťák. Všechno, co v Barceloně potkáte, stojí za zaznamenání. Modré nebe, palmy, parky, pláž, hejna racků, jídlo na stole i sklenka cavy (místní perlivé víno) v ruce. Pokud ale chcete zachovat jedinečnost okamžiků i na fotkách, je víc než důležité vybrat takového pomocníka, který vás zachycením barev ve dne i v noci vyrazí dech. Já jsem na výlet vyrazila v ruce s novinkou Huawei P10 a byla jsem víc než nadšená. Telefon je lehoučký, jednoduchý na ovládání a díky integrovanému foťáku od značky Leica mu může v zachycení všech mých zážitků konkurovat jen máloco. Přesvědčit se koneckonců můžete samy. Všechny fotky článku jsou vyfoceny právě touto novinkou.

7. Opalovací krém. Pokud je vaše pleť náchylnější při pobytu na sluníčku, doporučuju vsadit na ochranu pleti dřív, než se probudíte s první spáleninou. I když máte díky přímořskému vzduchu pocit, že je příjemně a slunce zas tak nepálí, věřte tomu, že pálí. Bez krému jednoduše ani krok!

8. Nezapomeňte si udělat radost na nákupech. Pokud si vyhradíte čas jen na shánění dárků pro sebe i pro rodinu a kamarády, kteří s vámi na výlet nevyrazili, užijete si den nejvíc na Passeig de Gràcia. Na téhle třídě najdete všechno, co by se vám mohlo hodit od luxusních butiků až po lokální módu, suvenýry, bistra, zmrzlinárny... Všechno!

9. Paella na pláži! Pokud chcete ochutnat ty nejčerstvější mořské plody, musíte k moři vyrazit. La Barceloneta je jednou z nejznámějších pláží v Barceloně a kromě řady restaurací, které pláž lemují (a nabízejí opravdu super jídlo), já si dost užívala i pohled na místní workout hřiště, kde se asi sto dokonale vyrýsovaných fešáků snažilo dostat do ještě lepší formy.

10. Nejkrásnější výhled na celé město si užijete nejlépe z kopce Monjuic. I když je to pěšky jen kousek do kopce, využít můžete i lanovku přímo z pláže. Nahoře pak najdete obrovský park a pevnost a výhled z ní na moře a přístav na jedné straně a na celou Barcelonu na druhé, si zamilujete na první dobrou.