Reklama

Nevíte, kam letos na dovolenou? Tyto 3 tipy vám pomohou s rozhodováním

Vybírat dovolenou je často náročná procedura...
Reklama
12848

Nechcete jet už posté na to samé místo, ale na druhou stranu nechcete ani utratit celé jmění. Ale je to vůbec možné? Podívejte se na naše tipy, kam letos vyrazit za zážitky. 

Letní dovolená bývá často velkou událostí roku. Jestli chcete cestovat s kamarády, může být docela oříšek shodnout se, kam se vydat. A nakonec to dopadne tak, že zase jednou skončíte na pláží v Chorvatsku nebo na Mácháči. Abyste se tomu vyhnuli, poradíme vám, kam vyrazit. 

Ať už si ale vyberete jakékoliv místo, vždy si sjednejte cestovní pojištění online. Pomůže vám v případě, že vás na dovolené rozbolí zub, zraníte se nebo se vám třeba ztratí kufry. V každém případě je určitě lepší zaplatit několik stovek za cestovko než tisíce, ne-li deseti tisíce, za obyčejný bolavý zub nebo ošetření malé rány.

Potápění na Filipínách 

Filipíny se v poslední době staly velmi oblíbenou destinací. Jedním z důvodů je, že je tam levně. Cestovatelé si je ale oblíbily také pro nádherné pláže, skvělé možnosti potápění a rozmanitost. 

Co na Filipínách zažijete? Jestli nejste zrovna příznivcem vylehávání na pláži (kterých je tu mimochodem dostatek), neměli byste vynechat šnorchlování, potápění a treky. Velkým lákadlem je zejména šnorchlování se žraloky velrybími na ostrově Cebu či Luzon a také pozorování mořských želv na ostrovech Apo a Balicasag. 

Na trek se vydejte ideálně brzy ráno. Nezapomenutelný zážitek garantujeme při výstupu na sopku Pinatubo na ostrově Luzon. Milovníci přírody si přijdou na své na ostrově Bohol. Při cestě na Čokoládové vrchy se zastavte v „Tarsier Sanctuary“. Můžete zde obdivovat nártouny, což jsou nejmenší opice na světě. 

Evropský Karibik na Sardinii 

Když už pro nic jiného, tak kvůli plážím se Sardinie opravdu vyplatí navštívit. Ty totiž patří k těm nejhezčím v Evropě. Jednou z nich je pláž Cala Mariolu – úchvatné modré moře, krásné vápencové skály a překrásná pláž. Další ze sardinských pláží – Spiaggia della Pelosa a Spiaggia Le Saline – se nacházejí na ostrově Isola dell‘Asinara. Tento ostrov kdysi sloužil jako vězení a stanice pro nemocné s cholerou. Dnes tu ale místo vězňů najdete rozmanitou přírodu a unikátní zvířecí druhy, jako je albínský osel. 

Na Sardinii naleznete také jednu z nejkrásnějších jeskyní Středomoří – Neptunovu jeskyni. V první části najdete křišťálové jezero Lago Lamarmora. Své jméno jeskyně získala podle boha Neptuna, který podle legendy sídlil právě zde. 

Telenovela v Argentině 

Argentinu si mnozí spojí zejména s řadou romantických telenovel. Typická Argentina je ale také zemí tanga, masa a fotbalu. První zastávkou by mělo být určitě Buenos Aires neboli Baires, jak mu říkají místní. Tady rozhodně nesmíte vynechat největší park – Parque Tres de Febrero. Doporučujeme také čtvrt San Telmo – v neděli si sem zajděte na řemeslné trhy. 

Na severu Argentiny leží známé vodopády Iguazu, které nabízí úchvatné výhledy. Krásy tohoto místa můžete zkoumat celý den. Do batohu si ale přibalte i pláštěnku do deště. 

Na opačné straně země, na jihu, najdete „zemi tučňáků“ – Ushuaia. Mnozí cestovatelé sem jezdí zejména pozorovat tučňáky, Ushuaia je ale místem jako stvořeným pro treking. Rozprostírá se tu také národní park Tierra del Fuego (Ohnivá země), který turisty láká pralesy, horami nebo ledovcem Martial. 

Jestli máte rádi víno, naplánujte si cestu do Mendozy. Každoročně se tu v březnu koná festival Fiesta Nacional de la Vendimia, který oslavuje víno. Můžete tu poznat místní výrobce a ochutnat desítky různých vín z této oblasti.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama