Reklama

#travel: Tipy na nevšední zimní výlety pro každého

Potěšíme jak milovníky sportu, tak památek!
9775

Rádi byste vyrazili na zimní výlet, ale nějak vám došla inspirace? Máme pro vás tipy na neotřelé destinace, ze kterých si vybere jednoduše každý. Ať už jste milovníkem dovolených nabitých sportem a adrenalinem, nebo se chcete raději procházet městem a kochat se kulturou či nakupovat nebo relaxovat, přijdete si na své. Dokonce je i pár míst, kde si můžete užít od každého trochu, tak se na ně pojďme podívat.

1. Kultura a lyžování v Salcbursku

Salcbursko je rovnou dvojitou výhrou. Potěší jak ty z vás, kteří si zimní dovolenou bez sportu neumí představit, tak ty z vás, kteří nedají dopustit na kulturu či neotřelou krajinu a gurmánské zážitky. Milovníci lyží a snowboardu si mohou vybrat z TOP tří zimních oblastí, které Solnohrady nabízí. První z nich je oblast Zell am See - Kaprun, kde si můžete užívat zimní radovánky díky ledovci Kitzsteinhorn už od října do května. A k tomu se ještě kochat krásným Zellským jezerem.

Pokud si chcete pochutnat na rakouských gastronomických zázracích, užít si večerní akce, nebo zařádit ve snow parcích tak navštivte oblast Skicircus Saalbach. A pokud plánujete na hory vyrazit s rodinou a naučit lyžařskému umění i ty nejmenší rozhodně vyrazte to oblasti Salzbursky Saalachal, která získala ocenění Skitest award jako jeden z nejlepších rodinných areálů. 

 

V Salcbursku ovšem není nouze ani o kulturu. Hlavní atrakce je město kultury a W. A. Mozarta Salcburk. Barokní město vás okouzlí romantickými uličkami, Starým městem, které je na seznamu památek UNESCO i například Mozartovým rodným domem. Na své si přijdou i gurmáni, neboť v Salcburku není nouze o špičkové restaurace. Salcburk se také může pochlubit čtyřmi vynikajícími pivovary, kde se vaří vyhlášené pivo. Za zmínku také stojí pevnost Hohensalzburg, která je největším zachovalým hradním komplex ve střední Evropě. 

2. Nákupy a kultura v Basileji

Pokud už máte dost provařených destinací, kam jezdí za levnými nákupy každý, tak pro vás máme super tip. Je jím krásné švýcarské město Basilej, kde si užijete jak pořádný nákupní maraton bez milionů turistů kolem, tak krásnou kulturu a švýcarskou přírodu. Basilej je velmi bohatým kulturním střediskem. V této oblasti dokonce patří mezi nejvýznamnější centra v rámci Evropy. Byla zde založena nejstarší švýcarská univerzita, kterou se můžete pokochat stejně jako starobylou architekturou historického jádra města s nádhernou katedrálou nebo o řadou muzeí a celou přehlídku galerií světové úrovně. Nechybí samozřejmě ani výborná švýcarská čokoláda!

Mimo nádhernou kulturu je Basilej vhodná i pro milovníky módy. Najdete tam mnoho obchodů, které u nás nemáme a kvůli kterým často jezdíme do měst tak nabitých turisty, že se tam v podstatě ani nic koupit nedá. 

3. Relax v idylické krajině města Gmünd

Chcete odpočinout od hluku velkoměsta a užít opravdový relax? Pak navštivte solné lázně v rakouském Gmündu. Ty nesou název Sole-Felsen-Bad a jsou naprostým rájem pro všechny, kteří se chtějí oprostit od všech starostí. 

A čím jsou solné lázně v Gmünd jedinečné? Areál je rozdělen na dvě části. Jedna je určena ke koupání a druhá část je svět sauny. Jeden z bazénů je propojený s bazénem se slanou vodou, který vede ven. Můžete se tedy proplavat až pod širé nebe a kochat se v zimě pohledem na zasněženou krajinu okolo sebe. Nebojte zima vám nebude bazén má teplotu 26 stupňů. Pokud se vydáte s partnerem, tak vám zaručujeme, že větší romantiku nezažijete. Svět sauny vás pak přivítá vůněmi, teplem a blahem. 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama