V tom domě straší! Odvážíte se přenocovat na místech, která jsou domovem duchů?

Strašidelných historek známe všichni bezpočet a někteří z nás se jich nemohou nabažit. Pro všechny dobrodruhy, kterým je strach cizí, tedy jistě přijde vhod výběr míst opředených tajemstvími a podivnými historkami, které si můžou na vlastní kůži zažít. Budit se uprostřed noci s husinou a vysokou hladinou adrenalinu přece ještě nikoho nezabilo. Nebo ano …?
10848

Konec října s sebou kromě sychravého počasí a mlhavého podzimu přináší i podivně hutnou atmosféru. Za oceánem se slaví Halloween, u nás dušičky, a čím dál kratší dny celkovou ponurost jen podtrhují. Člověk si skoro až nemůže pomoct, aby v něm kombinace temna a lezavého počasí nevyvolala neklid a myšlenky na strašidelné historky, o kterých jsme si vyprávěli kolem táboráku jako malé děti, ale nikdy jsme na ně úplně nezapomněli.

Ne v každých však ono nadpřirozeno nutně musí vyvolávat úzkost: všichni ti, kteří jsou fascinováni záhadami a vyhledávají tajemná místa, by měli zbystřit – služba Airbnb, které zprostředkovává ubytování u hostitelů z celého světa, má totiž ve své nabídce pár domů, ve kterých kromě noclehu můžete prožít i setkání s dušemi dávno zemřelých. Strávíte noc, nebo se zdržíte déle?

Dům jako z hororu: The Parks-Bowman Mansion v New Orleans

Rezidence Parks-Bowman je tou nejklasičtější ukázkou toho, jak vypadá dobrý život v New Orleans. Dům stíněný palmami a duby, který přímo vyzývá návštěvníky k relaxu však příliš veselou minulost nemá. Byl postaven v idylické zahradní čtvrti a jako první ho obývala rodina se sedmi dcerami. Nejmladší z nich zemřela v útlém věku a byla pohřbena přímo na zahradě domu – od té doby se lidem v okolí zjevuje černovlasá dívka ve žlutých šatech. Přenocovat přitom můžete přímo v jejím pokoji. Tajemnou atmosféru má ale celý dům, včetně koupelny. Tohle je opravdu pro odvážné!

Strašidelný zámek: Castello dal Pazzo v italském Piedemontu

Menší zámek s bezmála tisíciletou historií je dalším místem, kde je možné setkat se s nadpřirozenou bytostí. Rozhlehlými chodbami se zde v noci rozléhají nářky a sténání mladé dívky, Barbary, jejíž duch zámek obývá. Legendy vypráví, že zemřela kvůli neopětované lásce, která jí ani po smrti nedá klid. Po probdělé noci dobijete energii na kontinentální snídani.

Návrat do historie: Farma z dob občanské války v Pensylvánii

Občanská válka ve Spojených státech je sice dávnou minulostí, některé věci ji ale stále připomínají. Například historicky zařízená farma na severozápadě amerického kontinentu, která před 150 lety sloužila jako dočasná nemocnice. Vojáci, kteří zde museli trpět, z domu prý nikdy neodešli: jejich bolest a utrpení ve zdech prý přetrvalo do dnešních dnů.

Pozor, ať nepřijdete o rozum: Komnata šílenství v britském Yorku

Tento 600 let starý dům, který Vás svým vybavením pohltí atmosférou staré Anglie, si vysloužil ne příliš lichotivou přezdívku: “Dům třesoucí se šílenstvím”. Vícero hostů popsalo nevysvětlitelné výjevy či dokonce zjevení bezhlavé ženy, která kdysi dům obývala. Za Vaší odvahu se můžete odměnit fascinujícím výhledem na staré město. 

Sejdeme se na hřbitově: Čtvrť La Recoleta v Buenos AiresMezi luxusními restauracemi a butiky se nachází výjimečný hřbitov, který je místem posledního odpočinku argentinské elity. Jako každé místo „posledního odpočinku“ je i toto opředeno spoustou zvláštních legend – jedna z nich popisuje příběh rodičů, kteří zde objevili bezvládné tělo své dcery, a to v den jejích devatenáctých narozenin. Na hřbitově byla také pohřbena, ovšem zaživa. Její duch straší po celé čtvrti do dnešních dnů. 

Vaše dobrodružná cesta přitom nemusí skončit pouze u ubytování – díky některým ze zážitků, které Airbnb také nově zprostředkovává, můžete zkusit překonat sami sebe. V Mexiku si zkuste vyrazit na projížďku na motorce kolem kráteru sopky Xinantecatl a pokud Vám po projížďce vyhládne, vyhlášený šéfkuchař Jc milerád připraví menu z různého druhu hmyzu. Pokud jste dost odvážní na velmi blízké setkání s vlky, může Vám je zprostředkovat Dave v magickém Seattlu.  Jestli se za oceán v nejbližší době nechystáte, nemusíte zoufat: v ne až tak vzdálené Paříži se můžete nechat zhypnotizovat a navštívit tak Vaše podvědomí, v Londýně zase dát prostor té z bizarnějších kreativit: místní taxidermistka Suzette Vám ráda pomůže vycpat si své vlastní zvířátko a odvézt si ho pak domů.

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008. Misí Airbnb je vytvořit svět, kde lidé mohou během cestování doslova patřit kamkoliv, a to díky propojení místních kultur a poskytování unikátních lokálních zážitků. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě, ať už se jedná o přenocování v apartmánu, vile, na hradě nebo domku na stromě ve více než 65 000 městech a 191 zemích světa. DíkyZážitkům může Airbnb nabídnout neopakovatelnou možnost nahlédnout do místních komunit a jejich zájmů, zatímco díkyMístům mohou cestovatelé objevovat doposud neobjevené poklady doporučené místními obyvateli. Airbnb je založené na lidech a jejich zkušenostech. Jedná se o nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své dočasně nevyužité ubytovací kapacity, a jak se podělit o svoje zkušenosti a zájmy s lidmi z celého světa.

Foto: Getty Images

sledujte nás na instagramu