Reklama

Welcome to England: 5 tipů, kam a proč vyrazit za studiem angličtiny

Taky máte chuť mluvit jako rodilý mluvčí? Přihlašování na kurzy zahájeno!
8415

Ráno startujeme phone, checkujeme Facebook a e-mail, vyražíme na brunch, po prvním pracovním meetingu nás čeká krátký coffee break, a když na konci dne splníme deadline odevzdání všech reportů, chceme už jen zalézt do peřin a koukat na Game of Thrones. Možná se vám zdá, že přeháníme, ale angličtina je nám v patách v každé minutě všedního dne a umět proto alespoň základy světového jazyka se nám jednoduše hodí. Slovní zásobu chytáme většinou z filmů a seriálů, gramatiku pilujeme z učebnice pro samouky, výsledná úroveň rodilého mluvčího stále nikde. Jak ale ovládnout cizí jazyk snadno a rychle na fluent speaker úrovni? Máme pro vás pár tipů.

1. Vyrazte do země, kde je angličtina jazykem no. 1.

Nic nezlepší úroveň vašeho jazykového vzdělání víc než pobyt mezi rodilými mluvčími. I se znalostí obyčejných „yes“ a „no“ slovíček se během chvíle naučíte základní fráze a rozumět budete téměř všemu. Velká Británie je navíc skoro za rohem.

2. Přihlaste se na intenzivní kurz.

Když už si koupíte letenky a zajistíte ubytování, nebojte se investovat ani do kurzů, kde vás krok za krokem provedou vším, co byste měli znát, ať už je vaše současná úroveň jakákoliv.

3. Zkuste to v Eastbourne!

Vsaďte na kurzy angličtiny INTACT, které v Eastbourne nabízí verze pro dospělé i pro mládež na 2 týdny od 11 970 Kč. Škola LTC Eastbourne sídlí kousek od centra, v zámečku Compton Place. Ve třídách jsou původní krby a obrazy. Eastbourne leží na jižním pobřeží Anglie a z letiště Londýn Gatwick se sem dostanete přímým vlakem ani ne za hodinu!

Kromě jazykového kurzu si tu navíc zamilujete promenádu, pláže, zábavní molo i rušnou pěší zónu, kam můžete vyrazit ve volném čase třeba běhat. Každou středu je v Eastbourne navíc trh! Jídlo, pití, pohoda, klid, moře...

Prostě láska! K moři pak patří hlavně fish and chips, v cukrárně Valerie, kterou otevřeli roku 1926, si zase můžete dát skvělé zákusky a kávu.

4. … nebo na Brighton!

V Brightonu je řada kvalitních jazykových škol. INTACT spolupracuje dlouhodobě hlavně se školami LSI Brighton, LTC Brighton a UIC Brighton. Tyto školy nabízejí hlavně kurzy angličtiny pro dospělé od 16 let. Spojit učení s dovolenou je prostě nejlepší a v Brightonu to snad ani nejde jinak. Jde o oblíbené anglické letovisko, má skoro čtvrt milionu obyvatel a vlakem se sem z Gatwicku dostanete za 45 minut.

Předsudky o nekonečném deštivém anglickém počasí tu navíc vážně neplatí a i na jaře je vás slunce bude provázet na každém kroku.

Společně s turisty a místními tu můžete vysedávat na zahrádkách před restauracemi a hospůdkami. V centru Brightonu najdete butikovou čtvrť, která je rájem všech shopaholiců. A něco pro milovníky architektury a historie? Ikonická stavba Royal Pavilion, nádherný palác inspirovaný orientální architekturou, a Brighton Pier - nejdelší zábavní molo v Británii - měří 524 metrů! 

5. Spojíte příjemné s užitečným.

Jestli máte pocit, že učení není nic pro vás, slibujeme vám, že vyrazit za hranice všedních dní a poznávat nový jazyk z nové perspektivy vás bavit rozhodně bude. Spíš než o vysedávání v lavici jde totiž především o zábavu!

 

Reklama
tampax
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama