Reklama

Jedinečná zóna H&M na Colours of Ostrava 2019: Voda, vzduch, oheň a země propojí návštěvníky, známé výtvarníky a influencery

Zóna H&M, tradičně jeden z nejoblíbenějších cílů na festivalu Colours of Ostrava, letos překvapí unikátní stavbou a také zcela novým konceptem, který ji ještě více propojí s přírodou.
12376

Nepřehlédnutelný dvoupodlažní objekt návštěvníky přitáhne silou a energií 4 základních přírodních elementů.  Ano, dění  v zóně H&M budou dominovat voda, vzduch, oheň a země! 4 elementy se odráží v designu, v oblíbených recyklačních workshopech,  v menu i nápojovém lístku, v programu plném hudby, zábavy a umění, který do H&M zóny přivede známé výtvarníky a influencery.

Celá stavba se skládá z dílů tzv. dočasné mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech a v zóně H&M našly nové využití, na festivalech dosud neviděné. Prostor zóny H&M je rozdělen do čtyř funkčních částí, “chrámů” zasvěcených jednomu ze 4 elementů. Další novinkou je graffiti zeď, kterou v průběhu festivalu čtyři výtvarníci ozdobí svým uměleckým pojetím čtyř živlů. Každý z nich bude mít možnost spolupracovat a inspirovat se třemi influencery, reprezentujícími vodu, vzduch, oheň nebo zemi. Společně pak vyberou charitativní účel, na který půjde výtěžek z prodeje obrazu.

OHEŇ:  Klára Sedlo & Nikol Čechová, Sharlota Frantinová, Žofie Dařbujánová

Výtvarnice Klára Sedlo je známá hororovou a komediální tématikou svých děl a tím, že ve své tvorbě využívá i oheň. „Mám ráda bizarní kombinace, roztomilé a blyštivé předměty dnešní doby, divadelně temné náměty, to všechno propojené všudypřítomnou nadsázkou a humorem. Tématem mé poslední série jsou především plyšáci se třpytivýma očima, kteří na nás vykukují z regálů i těch nejméně pravděpodobných obchodů, a dále sladkosti zářící celým barevným spektrem. V současnosti pracuji nejčastěji olejem na plátno. Mé práce stojí na pomezí magického realismu, symbolismu a těžko popsatelného vnitřního světa,“ říká Klára Sedlo.

Kláru na Colours během tvůrčího procesu podpoří také Nikol Čechová: „ Na Colours of Ostrava jedu už třetí rok a je to pro mě rozhodně nejlepší festival u nás. Úžasní interpreti, neobvyklý prostor konání a k tomu skvěle pojaté doprovodné programy a zóny. Právě H&M zóna patří každoročně mezi ty nejlepší. Mají bezkonkurenčně nejlepší drinky, skvělou chill out zónu, zajímavé workshopy a velký výběr vegetariánských i vegan pokrmů, což hodně oceňuji. Co se týče mé povahy a přirovnání k jednomu z živlů, tak to bude určitě oheň. Jsem ohnivé znamení a ty charakterizuje spontánnost, temperament a optimismus. Navíc od mala jsem dost velký pyroman:)“

VODA: Patrik Kriššák & Annet Charitonová, Dominika Pokludová, Michaela Štoudková

Patrik Kriššák, slovenský umělec generace Y narozený v bývalém Československu, reprezentuje vodu. „6 m above sea level. Republika Karibati, centrální Atlantický oceán. Jeden z prvních národů potýkajících se s potenciální neobývatelností krajiny vlivem změny klimatu. Zvyšování hladiny oceánu a následná eroze půdy zanedlouho ukončí příběh jedné kultury. Obyvatelé si uvědomují tuto hrozbu, kvůli přímým změnám zasahujícím tyto nízce položené korálové ostrovy. Podobně jako ostatní lidi milují svoje domovy a myšlenka, že by se měli vydat na dlouhou cestu migrace z místa vzdáleného kterýmkoli směrem ke kterékoliv pevnině, je nepředstavitelná. Voda, která je obepíná, je i pohlcuje. Je proto pro mě inspirativní a charakterizuje změnu, před kterou si zakrýváme oči,“ vysvětluje.

Mezi třemi známými influencery, kteří budou s Patrikem spolupracovat, je i Michaela Štoudková: „Na Colours letos jedu, protože se tady spojí dvě věci, které mám ráda – láska k módě, zábava a  jako bonus tam vždy potkám super lidi. Těším se na celou zónu H&M a jsem hrozně zvědavá, jak to tam bude všechno vypadat. Já budu reprezentovat element VODU. Ta je mi hodně blízká, vyhledávám oceán jak jen to jde, a to nejen kvůli surfu. A taky se moc těším na jejich workshopy, na jídlo a drinky v podání Vnitroblocku!“ 

ZEMĚ:  MAXIM & Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Eliška Matějková

Země, to je MAXIM.  „Pro mě to bylo naprosto jasné už od začátku. Nemohl to být jiný element než země. Element hvězdného prachu, z kterého všechno kolem nás, i my samotní, pocházíme. Zem je život a bez země by nebylo Země. Zem spravuje vodu, vzduch i oheň. Je to element vesmírné energie, která všechno spojuje,“ komentuje Maxim výběr svého živlu.

Zorka Hejdová dodává: „V loňském roce jsem byla na Colours poprvé a ta atmosféra mě úplně strhla! Stejně jako loni i letos mě můžete potkat v mega stylové zóně HM, která je pro mě tím nejlepším útočištěm pro relax i zábavu zároveň. Jejich jídlo a drinky jsou vždy nejlepší v celém areálu. Navíc letošní bistro a bar budou dělat lidi z Vnitroblocku, což je zaručená kvalita a to já jako velký požitkář umím ocenit! Nový koncept H&M zóny  založený na přírodních živlech se mi líbí. Já budu reprezentovat element ZEMĚ. Ač jsem narozená ve vodním znamení raka, ZEMĚ mě vystihuje skvěle. Je to element, který ve mně evokuje bezpečí. Navíc tento element na zóně ztvární můj kamarád Maxim,  jehož tvorbu mám moc ráda a opravdu se těším, co vytvoří! “

VZDUCH: Dávid Kurňavka & Milan Peroutka, Mariana Prachařová, Helena Navrátilová

Dávid Kurňavka se nechá inspirovat vzduchem. Proč? „Vzduch plní prostor mezi nebem a zemí, drží oblohu a kosmos, aby nepadly na zem. Je důležitým mediátorem, protože přenáší naše motlitby a tužby  nebesům a naopak božská rozhodnutí zpět k nám, lidem. Vzduch je ultimátní život, bez něho, tepla a ultrafialového záření ze slunce by byl život ne Zemi nemožný. Nakonec jak tvrdil sám Platón... vzduch je domovem duší,“ odpovídá autor.

A jeho “support“  Milan Peroutka přidává pár vět ke svému vztahu k elementu vzduch: „ Já se na letošní Colours těším skutečně moc. A to nejenom na skvělé koncerty, ale taky na zónu H&M, která je každý rok super. Letos chystají zase něco nového, viděl jsem projekty od architekta, jak bude zóna vypadat a bude to fakt pecka! Navíc tam vždy mají ty nejlepší drinky a výborné jídlo. To bude v jejich chrámu k elementu VZDUCH, protože vzduchem se šíří vůně jídla, takže u mě je volba jasná – budu reprezentovat element VZDUCH. Lidi mi navíc často říkají, že jsem jako vítr, rozlítaný na všechny strany. Rád se taky proháním koloběžkou po Praze.“

H&M zóna na  Colours of Ostrava 2019 je mimo jiné dílem týmu kreativních mladých lidí z Event Areny a Dudes & Barbies Production, kteří stojí za projekty jako Radlická kulturní sportovna, Kavárna co hledá jméno či Vnitroblock. Právě v holešovickém Vnitroblocku na akci Plný Block vol. X se návštěvníkům dostalo první malé „ochutnávky“ nového konceptu H&M zóny.  Přímo na místě si mohli s pomocí zkušeného stylisty vyzkoušet festivalový styling a make up a s designerkou vyrobit osobité letní tričko. Stavilo se i několik influencerů, kteří budou hosty H&M zóny na Colours.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama