LÁSKY ČAS | Proměňte první májový den v nezapomenutelný zážitek

První máj není jen Svátek práce, ale také dnem všech zamilovaných!
12251

Pokud chcete zažít něco víc než polibek pod rozkvetlou třešní, máme pro vás několik tipů jak potěšit svůj protějšek a zpříjemnit si tento sváteční den.

Gurmánský zážitek a romantika v restauraci Signature

Kuchařský tým pod vedením zkušeného šéfkuchaře Pavla Veltruského chystá degustační menu reflektující aktuální roční období, které vzdává hold lásce a bude se podávat pouze ve středu 1. května 2019!

A my pro vás máme malé odhalení toho, co se bude v rámci tohoto menu podávat. Těšit se můžete na královského kraba, chřest a kačenky, sivena, kachní prso s oříškovou polentou a na závěr dezert z rebarbory, bílé čokolády, vanilky, malin, pomeranče a jahod. Mňam!

Prvomájová večeře pro 2 osoby včetně welcome drinku, párování vín a nealko nápojů + odvoz Vašeho vozu stojí 4590 Kč.

Něco pro milovníky osvěžujících dobrot

S prvním jarním sluníčkem a kvetoucími stromy je spojeno také první venkovní „zmrzlinování“. Vylepšete si polibek pod rozkvetlou třešní sorbety, šerbety nebo smetanovou zmrzlinou Lukáše Skály.

Fajnšmekrům, kteří ocení netradiční chutě, nabízíme malinovou se skořicí a podmáslím, liči s grepem nebo mučenku s kokosem,“ vyjmenovává část své nabídky Lukáš Skála a dodává: „Když přemýšlím o nové chuťové kombinaci zmrzliny, chci jí něčím ozvláštnit. Například v případě pistáciové přidáním soli. Je to jednoduché a přitom to zmrzlinu posune v chuti dál. A to mě baví.“

Mimo již zmíněné zmrzlinové příchutě můžete u Cukráře Skály ochutnat například kávovou s banánem. Velkým hitem je višeň s rozmarýnem, která je výrazná jak chuťově, tak i barevně.

Darujte krásu, která nezvadne

Každá žena ocení elegantní a jedinečný šperk, díky kterému na letošní první máj jen tak nezapomene. Růžové zlato i drahokamy v jemných odstínech se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Skvělým prvomájovým překvapením tak mohou být náušnice s perlami nebo jednoduché pecky. K nejoblíbenějším šperkům patří náramky, na rozdíl od náušnic a náhrdelníků si pohled na náramek může užít i ten, kdo ho zrovna nosí.

Naším tipem je porozhlédnout se v ateliéru KLENOTA, kde najdete náramky neotřelých designů z vysoce kvalitních materiálů.

Zakončete den skleničkou vína, po které nebolí hlava

Jedinečná atmosféra, profesionální obsluha a vína pěstovaná s ohledem k přírodě. Ve vinném baru VELTLÍN v srdci pražského Karlína můžete ochutnat přírodní autentická vína z regionů bývalé Habsburské monarchie. Vinné menu v baru nenajdete, každý den otevírají nové lahve podle vaší nálady. Rozpité lahve si navíc můžete vzít s sebou a pokračovat ve večírku v soukromí domova!

P.S. Pokud jste fanouškem přírodních vín, neměl by vaší pozornosti uniknout ani festival Praha pije víno (24. - 25. května 2019), který patří k největším festivalům s autentickými víny v Evropě.