LETOŠNÍ ZÓNA H&M NA COLOURS OF OSTRAVA: Originální design, relax, zábava a recyklace ve znamení 4 přírodních elementů

Voda, vzduch, oheň, země. Čtyři živly nezbytné pro život na naší planetě. Čtyři základní elementy prolínající se zónou H&M.
12328

Ta vyroste na Colours of Ostrava letos už počtvrté. Zóna během čtyř festivalových dní nabídne návštěvníkům ještě víc než v předcházejících letech. Nový a jedinečný design. Víc oblíbených recyklačních workshopů. Víc originálních nápadů šetřících přírodu. A také víc inspirace, umění, hudby, zábavy, chutí a vůní…

„Na festivalu Colours of Ostrava jsme se v předcházejících třech letech prezentovali úspěšným konceptem a byli jsme vždy jednou z nejnavštěvovanějších zón festivalu. Ovšem letos chceme lidem nabídnout něco úplně nového. Přinášíme zcela jedinečnou a originální stavbu a také nový koncept 4 přírodních elementů, čímž chceme naši zónu ještě více propojit s přírodou. Pro H&M je totiž udržitelný způsob života klíčové téma ve všem, co děláme. A proto i naše zóna bude téměř 100% udržitelná,“ zdůrazňuje Slavomíra Barnová, Head of PR H&M pro Českou republiku. 

Letošní H&M zóna na Colours of Ostrava je dílem týmu kreativních mladých lidí z Event Areny a také Dudes & Barbies Production, kteří stojí za projekty jako Radlická kulturní sportovna, Kavárna co hledá jméno či Vnitroblock. Každý ze základních přírodních elementů – voda, vzduch, oheň, země – představuje jednu z funkčních částí unikátní dvoupodlažní zóny a bude mít přiřazen svůj vlastní “chrám”: Oheň reprezentuje taneční parket s DJ pultem a barem se skvělými alko i nealko drinky, voda přinese chillout zónu, země bude patřit hojně navštěvovaným recyklačním workshopům, čtvrtý element vzduch nabídne návštěvníkům bistro se stylovým menu připraveným specielně pro tuto příležitost. Hlavní část programu se bude odehrávat v přízemí H&M zóny, horní část poslouží jako otevřená terasa zvoucí k vítanému odpočinku od festivalového ruchu. Letos zóna poprvé tematicky využije i protilehlou zeď, na které v průběhu festivalu čtyři známí čeští výtvarníci vytvoří své umělecké pojetí čtyř živlů. 

„S nápadem zapojit jako hlavní téma H&M zóny čtyři přírodní živly, jakožto nositele udržitelné energie, tvůrců života a přirozených cyklů přišel Václav Blumentrit z Event Areny. Pro mě jako kreativce je zásadní spojit si event s nějakým příběhem, ze kterého budu vycházet a celou akci na něm postavím. Velké množství prvků, které návštěvníci v naší zóně najdou, jsem měla dlouhou dobu schované ´v šuplíku´ a jsem ráda, že díky H&M mám možnost je realizovat. Všichni, kdo H&M zónu navštíví, si budou moci užít například netradiční sezení v betonových vodovodních skružích. Do celé zóny chceme dostat co nejvíc umění, každému elementu jsme přiřadili podle osobnosti specifického umělce, který na místě vytvoří obraz,” dodává Kateřina Šandová z Dudes & Barbies Production. 

Stavba letošní H&M zóny je skutečně unikátní. Na její konstrukci totiž budou použity materiály, se kterými jste se ještě nikdy na žádném festivalu nepotkali. „Celá zóna se skládá z dílů tzv. dočasné mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech a my jsme pro ně našli nové využití při zpracování konceptu pro H&M. Tento materiál má svou historii, která je kontextuální v prostředí areálu Dolních Vítkovic. Ocelové konstrukce jsme v návrhu doplnili dlouhými pruhy látek,“ upřesňuje architekt František Bosák, spoluautor nevšedního konceptu. 

Nenechte si ujít jedinečnou H&M zónu, kterou budete moci vidět a navštívit pouze na festivalu Colours of Ostrava. Můžete tam potkat mimo jiné i tyto známé tváře či hvězdy sociálních sítí: Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Michaela Štoudková, Šarlota Frantinová, Nikol Čechová, Milan Peroutka, Mariana Prachařová, Helena Navrátilova, Annet Charitonová, Dominika Pokludová a Žofie Dařbujánová.