Reklama

Na co se můžete těšit na jubilejním designSUPERMARKETU?

Bude to stát za to!
Reklama
9497

Předvánoční období je tady a s ním již tradičně přichází také festival současného autorského designu nesoucí název designSUPERMARKET. Ten letos podpoří mladé české designéry již podesáté. Jubilejní ročník se tak ponese opravu ve velkém stylu. Můžeme se těšit na pořádnou dávku cool inspirace z oblasti bytového designu, módy, šperků, grafiky, ilustrace, skla a porcelánu či dětského designu. Na přehlídku toho nejlepšího za celý rok z dílny etablovaných návrhářů i zcela nových tvůrců se můžete těšit od 8. do 11. prosince v pěti patrech Kafkova domu blízko Staroměstského náměstí. My přidáváme malou ochutnávku toho nejlepšího z oblasti módy, bytového designu a šperků. 

MÓDA 

Nové kolekce v kategorii fashion předvedou stálice jako je SISTERSCONSPIRACY, Leeda nebo Buffet Clothing ze Slovenska. 
Nebudou chybět ani značky ODIVI a Jakoby, u kterých se vedle kousků do našeho šatníku letos můžeme těšit i na řadu přírodních kosmetických produktů.  

Žhavou novinkou designSUPERMARKETU bude značka MIM Michaely Čapkové. Návrhářka tvoří limitované kolekce, přičemž každou z nich chápe jako vývoj produktu, na hranici s výtvarným experimentem. Kolekce vznikají s důrazem na kvalitu materiálu, zpracování a detail. Na akci představí tu nejnovější, která nese název HOODIEMONKS a je inspirovaná  rapujícími mnichy z Japonska.

BYTOVÉ DOPLŇKY

Jak si ozvláštnit svou domácnost pomocí stylových a kreativních bytových doplňků vám poradí například projekt tří spolužáků UMPRUM nesoucí název Studio MUCK. Pokud už vás klasické vánoční dekorace nudí, netradiční vánoční doplňky Studia MUCK vám rychle spraví chuť. Chybět nebude ani studio Durch Duo, které se stalo absolutním vítězme loňských cen festivalu v kategorii nejlepší produkt. V loňském roce studio Durch Duo poprvé představilo kolekci ručně šitých vlněných koberců PASTVA. Ty letos dotáhli k naprosté dokonalosti, protože je vyrábějí z vlny z ovcí vlastního chovu. 

ŠPERKY

Ve šperkařské kategorii se můžeme těšit na renomované návrhářky jako je například Zorya, Janja Prokić, Eva Růžičková, Nastassia Aleinikava, Kristýna Malovaná, nebo UNOSTO. Nouze ale nebude ani o nové tváře. Za zmínku stojí určitě Jana Voňková a její kolekce Snové prostory nebo minimalistické dřevěné šperky, které představí podznačkou LESS}MORE designérky Markéta Šumová a Adéla Wiesenbergová.
 
Tyto krásné produkty jsou ale jen zlomkem toho, co bude na designSUPERMARKETU k vidění. Mimo přehlídku nevšedních designových kousků v rodném domě Franze Kafky se můžete 10.12.2016 těšit i na doprovodný program v prostoru NOD v Dlouhé ulici. My na akci rozhodně nebudeme chybět a doufáme, že vy také ne!
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama