Netflix must watch: Seriály a filmy pro každou náladu

Aktuální situace k seriálovému maratonu přímo vybízí!
13261

Ať už se díváte samy, nebo se svým miláčkem, sledování filmů a seriálů zkrátka patří k těm dlouhým podzimním večerům. Ale známe to všechny. Někdy si chceme udělat čas jen samy pro sebe a vybrat si něco, co zrovna cítíme, že potřebujeme. Romantickou lásku se šťastným koncem, něco vyloženě holčičího (ehm, možná i trapného) nebo něco, co nám zvedne adrenalin v krvi. Na Netflixu je navíc velmi snadné vyhledávat podle kategorií (například komedie, horor, drama…) a najít si přesně to, na co máte právě náladu. Tak co to bude?

Něco vtipného

Pokud máte náladu na něco, co vás rozveselí, má Netflix opravdu co nabídnout.  Doporučujeme třeba film No není to romantika? Také jste si někdy při sledování romantické komedie říkaly, jak by bylo krásné něco takového zažít? No, dejte pozor na to, co si přejete, mohlo by se to vyplnit!

Možná už jste také slyšely o Sexuální výchově.  Jak to dopadne, když se syn sexuální koučky rozhodne prodávat rady o sexu na vlastní pěst, a to navíc na své vlastní škole? Je to zábavné, místy dojemné a zkrátka krásně britské. Navíc tam uvidíte Gillian Anderson, které to tu vážně sekne!

Na Netflixu ale najdete i české filmy, jako jsou třeba novější Ženy v běhu, Muži v naději, Ženská na vrcholu nebo klasické domácí kousky jako jsou například Pelíšky, Líbáš jako bůh nebo Na samotě u lesa. Nebo milion dalších!

Něco zamilovaného

Někdy máme prostě náladu na romantiku, možná si chceme i poplakat. Ideálním programem je potom Zápisník jedné lásky. Naše drahé polovičky tuto klasiku stále ne a ne docenit, ale my víme své.

 Pokud fandíte romantickým komediím, určitě se podívejte na film To zařídíme. Jak to tak bývá, věci často nedopadnou tak, jak očekáváme. Často totiž dopadnou ještě lépe. Jak to asi skončí, když se dva kolegové domluví, že dají dohromady své dva nesnesitelné nadřízené?

 A víte, co ještě? Pýcha a předsudek, ta se nikdy neokouká.

Něco pro vaše vzdělání

Úžasné záběry přírody z celého světa se skvělým komentářem Davida Attenborougha, to je dokumentární seriál přímo z dílny Netflixu Naše planeta. Už jste někdy viděli ptáčky nacvičovat společné taneční číslo?

Pokud vás zajímá moderní historie, ale máte pocit, že v ní máte nějaké mezery, doporučujeme Historii pro začátečníky. Víte například něco o historii rychlého občerstvení nebo robotů? V těchto krátkých epizodách se to dozvíte.

Zajímavým konceptem je také série 100 lidí s podtitulem Život se ptá, my odpovídáme. Jak název napovídá, “odborný tým” se zeptal celkem 100 lidí na základní otázky lidského bytí, jako je třeba to, jakým směrem dávat toaletní papír na držák. Papírem ode zdi nebo ke zdi?

Něco strašidelného

Temné večery přímo vybízejí ke strašidelnému programu. Možná už jste viděli perfektní Dům na kopci. Ale víte, že od stejných tvůrců na Netflixu najdete i novou sérii Záhadné sídlo Bly? Nic pro slabé povahy.

Něco k oddechu

 Milou podívanou je nový seriál Emily in Paris, který Netflix natočil. Mladou marketingovou manažerku Emily vyšlou do Paříže, aby tam dohlédla na firmu, kterou korporát, ve kterém Emily pracuje, koupil. Neumí francouzsky, do party přímo nezapadla… jak to dopadne? Protože má každý díl jen necelou půlhodinku, je to ideální podívaná, kterou zhltnete za jeden víkend.

 Klasikou jsou také Gilmorky. Někdo je nemůže vystát, někdo je zkrátka miluje. Jak to máte vy?

Něco trochu nereálného… pokud na to nevěříte

 Jestli fandíte seriálům s nádechem nadpřirozena, určitě nevynechejte Dobré místo. Jak to chodí na onom světě vám poví Kristen Bell. Ale zaslouží si její postava Eleanor na tom dobrém místě vůbec být?

O Umbrella Academy už jste také možná slyšeli. Ale už jste obě série viděli? Teď je k tomu ideální příležitost.

Pokud máte rádi zombíky, nenechejte si ujít seriál Santa Clarita Diet. Drew Barrymore je poslední dobou trochu divně. Možná se z ní vlastně stala tak trochu zombie manželka a matka. Ale všechno je v pohodě! Až na pár detailů...

A v neposlední řadě tu máme Lucifera! Tenhle sexy ďábel vás prostě dostane. Na Netflixu je pět sérií tohoto seriálu, který vás pobaví, dojme, budete se možná i trochu bát, ale rozhodně se na něj dívejte i ve chvíli, kdy se chcete zkrátka pokochat něčím (ehm, někým) pěkným. Řada pátá zatím není kompletní, ale nebojte se, už je na cestě!