Objevujeme nové projekty | Kniha plná recyklovaných příběhů, brýle pro všechny a diář podporující zdravotní prevenci

Který nápad vás nejvíce oslovil?
11877

(Zá)zrak jménem DOT Glasses

Téměř třetina světové populace trpí vadou zraku, kterou lze řešit dioptrickými brýlemi. Pro mnoho lidí však nejsou brýle dostupné buď z finančních důvodů, nebo proto, že v dané lokalitě brýle nejsou vůbec k dostání. DOT Glasses je podle jejich vynálezců řešení, které všem těmto lidem nezlepší vidění dokonale, ale dostatečně na to, aby se jim žilo podstatně lépe. Více se o projektu můžete dočíst na Hithitu, kde můžete zároveň přispět.

#Sifty52

Kromě projektu bojujícím za lepší zrak i pro lidi v rozvojových zemích nás na Hithitu velmi zaujal také diář v kombinaci s kampaní s cílem zvýšit zdravotní gramotnost a prevenci #Sifty52. Jedním z nástrojů, jak na to, jsou týdenní výzvy z oblasti pohybu, výživy, vzdělání, psychohygieny a prevence. 

Povídky z druhé ruky

A na závěr něco o literární recyklaci! Že vám to nic neříká? Jde o projekt, o který se stará lektor tvůrčího psaní René Nekuda a vydává ji zapsaný spolek Projekt Hakuna Matata ve spolupráci s nakladatelstvím U Veverky. Třicet jedna odvážných autorů zrecyklovalo klasické příběhy, např. Romea a Julii, Tři mušketýry, Červenou Karkulku a další. Výtěžek z prodeje knihy Povídky z druhé ruky podpoří obecně prospěšnou společnost Mezi námi. Ta propojuje příjemným a nenásilným způsobem svět seniorů a dětí. Senioři jednou týdně dochází do mateřské školky předčítat pohádky a děti tak získávají svou kouzelnou pohádkovou babičku či dědečka.