Otestováno: S mimi na mini

Dětský festival mini očima mladé mámy...
9557

Právě dnes se otevřeli brány ráje pro rodiče i děti, kteří si rádi užívají společnost pozitivně naladěných lidí i okukování a nákupy originálních věcí. Právě v takovém duchu se totiž nese dětský prodejní festival mini, který se koná od 25. do 27. listopadu 2016 v Kafkově domě v Praze.

A protože z vlastní zkušenosti víme, že výlety s dětmi často nejsou žádný med, tak jsme na tuhle akci vyrazili hned po otevíračce, v plné polní - s hladovým miminem i s kočárkem, a přínášíme vám stručný, ale snad užitečný report.

Na začátek pár základních informací: V pátek a v sobotu je otevřeno od 10:00 do 20:00 a v neděli se na vás organzátoři i vystavovatelé budou těšit od 10:00 do 18:00. Vstupenka na všechny tři dny vyjde všechny nad 12 let na 130 Kč, zbytek dětských návštěvníků má vstup zdarma. Připraveno je občerstvení, posezení, dětský koutek, přebalovací pulty, místo pro ohřívání jídla i klidný koutek na kojení. 

A musíme podotknout, že je všechno dotažené k dokonalosti. Dětský koutek je stylový, místo pro odpočinek maminek nebo například kojení je tak útulný, že se vám z něho nebude chtít odejít a pokud vás bude honit mlsná nebo přijde čas na dobití baterek pomocí kávy, tak vězte, že si rozhodně vyberete a pochutnáte. My jsme neodolali mini cupcakes od Lelí's cupcakes...

Celý festival navíc zpříjemňuje profesionální hlídání v dětském koutku, hlídač odložených kočárků i mladí fešáci, kteří všem ochotně pomohou s vynášením kočárků do schodů. Přiznáváme, že jsme si před vstupem do Kafkova domu dost dobře nedovedli představit, jak se budeme v tomto prostoru pohybovat s kočárkem, ale nakonec jsme to zvládli bez větších problémů.

Co víc chtít? Snad jen pořádný balík peněz na nákupy všech těch krásných věcí, které jsme tu objevili. Těžko vám můžeme představit všechny vystavovatele, ale alespoň pár z nich vám tu přiblížíme.

Jelikož se naše redakce nedávno rozrostla o malého prcka, tak jsme se zaměřili hlavně na výbavičku, hračky a dekorace pro kojence. Rozhodně sem ale stojí zajít i v případě, že přírůstek do rodiny teprve očekáváte, nebo pokud máte již odrostlé uličníky.

Do některých místností jsme se sice s kočárkem probojovávali trochu obtížneji, ale všichni návštěvníci byli tolerantní a všechny karamboly jsme nakonec snadno vyřešili. Pokud si však chcete užít festival v absolutním klidu, tak doporučujeme kočárek zaparkovat na hlídané parkoviště a nasadit nosítko nebo zavázat šátek.

Ale zpět k tomu, co všechno jsme na dětském prodejním festivalu mini viděli! Některé z vystavovatelů jsme znali již z dubna letošního roku, kdy se odehrála premiéra tohoto festivalu, pár věcí, které jsme tu potkali, už dokonce máme doma, ale většinu značek jsme neznali. A o to zábavnější událost to pro nás samozřejmě byla!

Za zmínku rozhodně stojí značka Pikle z pytle, jejíž kufříky spolehlivě probudí dětskou fantazii. Nadšení jsme byli i z designového plastového nábytku Kartell. U Nana PARTY jsme pořídili praktický malovaný papírový úložný pytel s pandou a u stánku Ani-Muk jsme museli smeknout klobouk. Kreativní tématické sady v krabicích pro děti nám totiž přijdou jako naprosto geniální nápad!

Kromě těchto vystavovatelů však na téhle akci potkáte i spoustu dalších lidí, designéru, obchůdků a značek, takže pokud vás neoslovilo to samé, co nás, tak nezoufejte a vydejte se to okouknout sami. 

Více informací najdete na festivalmini.cz nebo na FB Dětský festival mini.