Reklama

Rock for People | Na festival kvůli Antonínu Dvořákovi a umělé inteligenci? Ano!

Tahákem na festival Rock for People nejsou jen známe kapely!
Reklama
12356

Wunderman – největší marketingová agentura v ČR, Komerční banka a orchestr PKF – Prague Philharmonia realizovali naprosto unikátní kulturní projekt. Hlavní inspirací byly dvě strany zápisu v sazbě pro klavír v tónině e-moll nalezené v archivu Českého muzea hudby.

A o co tedy přesně jde? Možná tomu nebudete věřit, ale hudební fragment slavného skladatele Antonína Dvořáka dokončila umělá inteligence AIVA.

„Antonín Dvořák byl velmi tvořivý a hudebně inovativní skladatel. Pracoval hodně s emocemi, citem a intuicí. To jsou věci, které lze těžko algoritmizovat. Proto jsme byli na výsledek velmi zvědaví,“ říká Richard Stiebitz z Wundermanu.

Také jste zvědaví na výsledek tohoto projektu? Pak nepropásněte nejbližší možnost poslechu již 4. července právě na festivalu Rock for People, kde na společném koncertu orchestru PKF – Prague Philharmonia a kapely Vypsaná fiXa zazní druhá věta skladby AIVA/Antonín Dvořák:From the Future World op. 71.

„Nad tímto projektem, jsme strávili stovky hodin času společné práce. V bankovnictví používáme digitální řešení pro zlepšení nabídky klientům. V rámci partnerství s PKF – Prague Philharmonia se nám oba světy propojily do tvorby něčeho nového a krásného. Všem, kteří se na vzniku tohoto zajímavého projektu podíleli, patří velké díky. Věřím, že si dílo najde své posluchače a fanoušky,“ říká generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.

A nyní to nejlepší na závěr! Sledujte náš Facebook JOY Czech Republic a využijte možnost vyhrát 1x2 třídenní vstupenky na festival Rock for People konající se od 4. 7. do 6. 7. 2019!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama