Reklama

Skvělé tipy na dlouhé zimní večery: 3 knihy, které vám zkrátí čekání na Vánoce

Svíčky, hroká čokoláda, hřejivá deka a v ruce perfektní kniha...
12682

Co víc si přát! A protože víme, že najít ty nej knihy je často oříšek, rozhodli jsme se vám hledání usnadnit.

Znáte spisovatelku Julii Caplinovou? Pokud ne, je na čase se seznámit...

Navštivte úžasná místa, v nichž se mísí dobré jídlo, romantická zákoutí a okamžiky, které mění životy. Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, proslulých svou gastronomií, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. Manažerka Kate se vydává do barevné Kodaně, která voní kávou a skořicovými šneky, novinářka Sofie objevuje multikulturní, životem kypící newyorský Brooklyn, kde se pečou ty nejlepší cupcaky. A servírka Nina v nesmírně elegantní Paříži, kde jsou zákusky stejně šarmantní jako Pařížanky, najde svou vášeň pro cukrařinu. 

Všechny knížky spojuje milá a pohodová atmosféra míst, sympatické hrdinky a někdy méně sympatičtí hrdinové. I přes nesnáze, které naše hrdiny potkávají, přijdou všichni na to, že šálek kávy spraví náladu, dobrý dortík vykouzlí úsměv na rtech a lásku můžete najít i při šlehání krému do makronek. A právě tu kouzelnou schopnost propojit romantiku s vášní pro jídlo a vykreslit atmosféru místa oceňují všechny čtenářky, které si sérii Romantické útěky, zamilovaly.

Kavárna v Kodani 

Vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou 

Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. 

Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec ukáže jako cesta, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese. 

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky a jediné, co vám bude chybět, budou sušenky a teplá deka! 

Pekárna v Brooklynu 

V New Yorku čeká spousta dobrodružství, sladké dortíky a možná i něco víc 

Pro Sophii je cesta do Brooklynu nejdřív jen útěkem z nepovedeného vztahu. Zprvu se utápí ve smutku, ale díky Belle, která ve své pekárně peče ty nejúžasnější dorty, a jejím přátelům objevuje kouzla New Yorku i sama sebe. Co rozhodně nehledá, je láska. Jenomže to by nesměla potkat okouzlujícího novináře Todda… 

Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí!

 

Cukrárna v Paříži 

Zamilujte se do malé pařížské cukrárny! Vykouzlí vám úsměv na rtech a ukáže, že lásku můžete najít i při šlehání krému do makronek. 

Nině už pomalu táhne na třicet, ale pro svou velkou hlučnou rodinu je pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. Ráda by se osamostatnila, jenže jak do toho, když ještě sama přesně neví, co by chtěla doopravdy dělat? 

Shodou okolností si rodinný přítel Sebastian, který v Paříži připravuje cukrářský kurz, zlomí nohu a nutně potřebuje asistenta. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou Nina čekala. Svět lákavých maličkých sladkostí ji vždycky přitahoval. Má to však háček. Nina se kdysi do Sebastiana velmi bláznivě a velmi beznadějně zamilovala. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží? 

www.grada.cz

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama