Téměř 130 kapel z 37 zemí | Také se už nemůžete dočkat Colours of Ostrava?

Zkraťte si společně s námi čekání na červenec a pojďte se začíst do toho, co nás letos v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic čeká!
12305

Největším splněným snem letošního ročníku je pro pořadatele i většinu návštěvníků sobotní koncert legendárních The Cure

Snažili jsme se o ně dlouhých deset let, je to vlastně kapela, kterou bylo v historii Colours nejnáročnější do Ostravy dostat. Až nyní se to povedlo, bude to velký svátek,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Nadšení v nás vzbuzuje také účast jedné z nejzajímavějších současných indie popových formací Florence + The Machine v čele s vynikající a charismatickou zpěvačkou Florence Welch. Poprvé na Colours of Ostrava zahraje španělská zpěvačka Rosalía, která osobitým způsobem kombinuje flamenco a hip hop. Unikátní podívanou nabídne multimediální hudební projekt Small Island Big Song, který sdružuje původní hudebníky z ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu – z Madagaskaru, Bornea, Havaje, Polynésie, Filipín, Tahiti, Šalamounových ostrovů nebo Nového Zélandu. To bude jízda!

Výjimečné hudební zážitky samozřejmě slibují i ta „menší“ pódia. Na uzavřené scéně Cylinders Gong stage vystoupí například světově proslulý Kronos Quartet nebo jazzové hvězdy Mathias Eick, Paolo Fresu Devil Quartet, Youn Sun Nah, venku pak Cory Henry & The Funk Apostles a Sons of Kemet s dvěma bubeníky navíc ve verzi XL. Obrovské šapitó Electronic stage roztančí Étienne de Crécy, Enrico Sangiuliano, Nicola Cruz, TOKiMONSTA, David August a další. Divokou Drive stage by MINI rozproudí například Cabruêra z Brazílie.

Pokud vás nejvíce lákají čeští hudebníci, můžete se těšit na Bena Cristovaa & The Glowsticks, Dana Bártu & Illustratosphere, Mirai, Pokáče nebo třeba Prago Union.

Kromě koncertů se můžeme společně těšit také na bohatý mimohudební program, ale o tom zase příště! 

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu na www.colours.cz a v sítích GoOut a Ticketportal.