Tipy na knížky aneb Jaké čtení nám leží na nočních stolcích?

V čím tipu jste se nejvíce našli?
12168

Valentina, šéfredaktorka

Výjimečně dávám tip na titul, který jsem ještě nečetla, ale už se nemůžu dočkat, až to napravím. Kniha Faktomluva od Hanse Roslinga se stala naprostým fenoménem, stejně jako její autor. Bill Gates ji dokonce loni daroval úplně všem americkým vysokoškolským absolventům. Mluví se o ní jako o "antidepresivu", protože si klade za cíl bojovat proti globální nevědomosti a poukázat na to, že svět je na tom mnohem lépe, než se může zdát. Abychom ho ale začali vnímat pozitivně je třeba si osvojit zvyk "správně" hodnotit a neutvářet si názory na základě strachu, zobecňování nebo obviňování. A k tomu nám dopomohou silná podpůrná fakta. Faktomluva má být zábavná, napínavá, dojemná i vzdělavácí, takže se mám asi pravdu na co těšit! V e-shopu nakladatelství Melvil tento bestseller seženete za 339 Kč.

Karolína, on-line redaktorka

V poslední době se nedokážu začíst. Čtečku mám stále s sebou v batohu, dokonce jsem si do ní nakoupila knihy, které mě opravdu lákají, ale nemohu se dostat ani přes první stránky. Čtu je stále dokola a po chvilce si uvědomuji, že příběh vůbec nevnímám. A tak jsem detektivky odložila a vyndala si z knihovny knížky ubírající se trochu jiným směrem - knihy o úklidu. Jednu už jsem přelouskala a na druhou, Danšari – Dokonalý úklid vás osvobodí, se aktuálně těším. 

Tato kniha vám údajně změní život – s její pomocí totiž ovládnete danšari, nové japonské umění uklízet a v pouhých třech krocích si následně dokážete udělat pořádek nejen v prostoru, kde žijete, ale i sami v sobě.

Hideko Jamašita: Danšari – dokonalý úklid vás osvobodí. Pragma, 279 Kč

Týna, beauty redaktorka

Zaměřila jsem se na to, proč jsem v poslední době přečetla tak málo knížek a zjistila jsem, že důvodem je Instagram a moje neustálé sledování sociálních sítí. Stydím se za to, ale snažím se na tom teď pracovat a místo telefonu si večer do postele beru knížku, která mi dá určitě daleko víc. Z novinek mě zaujala kniha Všichni lžou od Seth Stephens-Davidowitze, která je o tom, jak moc o nás prozrazuje způsob chování na internetu. To, co totiž zadáme do googlu vypovídá o našich životních příbězích víc než byste si dokázali představit. Stačí pár kliknutí a kdokoliv má informace o tom, koho se chystáme volit nebo co se nám líbí v sexu. Autor – novinář, napsal právě o shromažďování dat z internetu tuto knihu, kterou už mám doma a moc se těším, až si ji přečtu. Zatím jsem úplně na začátku, takže vám žádné osobní postřehy neřeknu, ale téma zní zajímavě, že? Vydalo jí vydavatelství HOST a na Knihydobrovsky.cz ji seženete za 312 Kč. 

Petra, produkční a on-line redaktorka

Pokud milujete Malého Prince, Alchymistu si zamilujete úplně stejně. Dokonale napsaný příběh o hledání životního pokladu vás okouzlí a vy budete mít pocit, pokud budete číst pozorně mezi řádky, že nic už nebude jako dřív. Alchymistu doporučuju všem, kteří chtějí utéct od starostí všedních dní a připomenout si, že ty nejdůležitější a nejkrásnější věci, bývají ty, co máme na dosah a zároveň jsou ty nejjednodušší!

Klára, redaktorka publicistiky

Po dlouhé době jsem rozečetla knižní sérii, u které dokážu být vzhůru klidně do dvou do rána a kdybych nemusela vstávat, tak pročtu klidně celou noc jako kdysi u Harryho Pottera. Tentokrát mě zaujalaultrainteligentní hackerka Lisbeth, jejíž nelehký život je líčen v sérii Milénium. První díl - Muži, kteří nenávidí ženy jsem přečetla za víkend. Druhý dost podobně - výrazně doporučuji mít po ruce hned třetí díl, protože nemít ho, tak se asi nedočkavostí zblázním. Stejně jako Lisbeth jsem si oblíbila i novináře Mikaela, který spolu s drsnou hackerkou řeší nejednu vražednou záhadu. Poslední dva díly dopsal jiný autor, tak jsem zvědavá, jestli to zvládl stejně bravurně jako Stieg Larsson! (Host, 229 Kč)

Mariya, fashion redaktorka

Kdo mě zná, ví, že jsem spíš na klasiku. Ke knihám, které mě nějakým způsobem zasáhly se ráda čas od času vracím. Jednou z nich je jeden z nejznámějších románu dvadcátého století, 1984 od George Orwella. Opravdu působivé dílo, které by si podle mě měl přečíst úplně každý. 

sledujte nás na instagramu