Reklama

Užijte si Colours of Ostrava naplno ve výjimečné zóně H&M | Start je již ve středu!

Tohle si prostě nesmíte nechat ujít!
12435

Zóna H&M, místo tradičně zaslíbené skvělému jídlu, drinkům, zábavě, relaxaci, setkávání a tvoření, nebo-li jeden z nejoblíbenějších cílů na festivalu Colours of Ostrava, který startuje již 17. července, letos překvapí unikátní stavbou a také zcela novým konceptem, který ji ještě více propojí s přírodou.

Celá stavba dvoupodlažního objektu se skládá z dílů tzv. dočasné mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech a v zóně H&M našly nové využití, na festivalech dosud neviděné. Prostor zóny H&M je rozdělen do čtyř funkčních částí, “chrámů” zasvěcených jednomu ze 4 elementů. Ano, dění  v zóně H&M budou dominovat voda, vzduch, oheň a země!

„Tak jako se areál Dolních Vítkovic přetváří z nehostinného prostředí těžké výrobny oceli v městský industriální park, tak my vytváříme velkorysou stavbu ze zapomenutých mostních konstrukcí. Tu sebevědomě nazýváme chrámy, protože nejzákladnější prvky našeho světa, přírodní elementy, si nezaslouží nic menšího. Návrh vzdává hold industriální architektuře okolí. Upcycling a udržitelnost prostupuje celým obsahem zóny. Všechny použité materiály se následně rozeberou a vrátí nebo budou mít další život,“ potvrzuje architekt František Bosák, spoluautor nevšedního konceptu.

Zmíněné čtyři elementy se budou odrážet v designu, v oblíbených recyklačních workshopech, v menu i nápojovém lístku, v programu plném hudby, zábavy a umění, který do H&M zóny přivede známé výtvarníky a influencery.

Každý festivalový den můžete v H&M zóně během workshopů načerpat vydatnou dávku inspirace a tvůrčí radosti. „Letos v srpnu to bude 50 let, co americký Woodstock ovládli fanoušci v džínách s drhanými doplňky a květinami ve vlasech. Nastavili tak festivalový módní trend, který se udržel dodnes. My vám jej představíme během čtyř kreativních workshopů,“ upřesňuje Petr Mejsnar z Event Areny.

Program workshopů

17. července | Flower workshop

18. července | Výroba upcycling doplňků z džínoviny

19. července | Výroba upcycling batůžků z triček

20. července | Výroba Macrame

Další novinkou je graffiti zeď, kterou v průběhu festivalu čtyři výtvarníci ozdobí svým uměleckým pojetím čtyř živlů. Každý z nich bude mít možnost spolupracovat a inspirovat se třemi influencery, reprezentujícími vodu, vzduch, oheň nebo zemi. Společně pak vyberou charitativní účel, na který půjde výtěžek z prodeje obrazu.

17. července | OHEŇ: Klára Sedlo & Nikol Čechová, Sharlota Frantinová, Žofie Dařbujánová

18. července | Patrik Kriššák & Annet Charitonová, Dominika Pokludová, Michaela Štoudková

19. července | VZDUCH: Dávid Kurňavka & Milan Peroutka, Mariana Prachařová, Helena Navrátilová

20. července | ZEMĚ: MAXIM & Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Eliška Matějková

Letošní H&M zóna na Colours of Ostrava je mimo jiné dílem kreativních mladých lidí z Event Areny a z Dudes & Barbies Production – právě tahle společnost stojí za úspěšnými projekty jako Radlická kulturní sportovna, Kavárna co hledá jméno či Vnitroblock.

Vymysleli a namíchali také speciální drinky pro každý ze čtyř živlů. Tak například Voda spojila Absolut vodku s Violette Giffard sirupem, Proseccem a dalšími ingrediencemi. V drinku Oheň se v žhavé harmonii mísí Jack Daniels fire, Chito Ginger, ananasový džus, limeta a zázvor.

A jídlo? „Ikonický žlutý americký autobus Booze&Food, kteří dobře znají návštěvníci holešovického Vnitroblocku, sice do H&M zóny nedostaneme, tým z autobusu ovšem ano. Tím pádem nebudete ochuzeni o skvělé slidery, hotdogy, letní saláty a legendární hranolky na sádle. Ideální základ před festivalovou vřavou.

A jako sladkou tečku jsme si pro vás připravili palačinky s domácí marmeládou, mascarpone a ovocem,“ vzkazuje Kateřina Šandová z Dudes & Barbies Production. Cheese & bacon slider, pulled pork & pickles slider, fresh salsa hotdog, salát s maracujou a pošírovaným kuřetem, salát s quinoou a grepem… Stačí pohled do menu Booze&Food a chuťové pohárky jsou v pohotovosti, co teprve když ochutnáte!

Sledujte dění přímo v zóně H&M i na Instagramu: #hm #hmelements

 

Reklama
tampax
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama