Ženy a graffiti patří k sobě! Snímek GIRL POWER jako důkaz místo slibů

Premiéra už za chvíli!
8058

I když vždycky bylo graffiti spojováno spíš s muži, realita, byla už od začátku úplně jiná. Ženy, stejně jako muži, chodily na tvořit pouliční umělecká díla a právě o tom by měl být nový čský dokument Girl Power, který představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York.

I když je graffiti komunita tvořena většinou muži, mezi kterými panuje často názor, že graffiti – a především to ilegální – není věc pro ženy, vznikají ženské graffiti výstavy, časopisy a weby. 


Girl Power ale není jen vhledem do graffiti světa, zachycuje i silný příběh české writerky Sany, která se v roce 2008 rozhodla emancipaci žen v graffiti zachytit a dát ženám a dívkám možnost se vyjádřit. Girl Power nakonec natáčela dlouhých 7 let. V dokumentu je pak k vidění její cesta s graffiti, motivace, ale i životní hodnoty, které se v průběhu let mění.

Seznámit se ale kromě Sany v dokumentu bude možné i s její původní rodinou, která o druhém životě Sany neměla a nemá žádné tušení. Sany obětuje pro film hodně a i když dojde na konec sil, odmítá se svého snu – natočit historicky první dokument mapující ženy v graffiti vzdát.

A pokud u premiéry snímku nechcete chybět ani vy, zapište si do diáře datum 27. února a pojďte na premiéru bok po boku s námi. Protože GIRL POWER je nesmrtelná! 

Girl Power Trailer CZ