Reklama

3 dárky, které k Vánocům nikomu nekupujte

Na Vánoce si celý rok ani nevzpomenete a týden před Štědrým dnem se vrháte do davů v obchodním centru. A doufáte, že za jedno odpoledne nakoupíte všechny vánoční dárky. To se někdy i podaří, ale to ještě neznamená, že zakoupené dárky udělají blízkým radost.
9303

Dárkové balení kosmetiky

Zoufalé situace nás vedou k zoufalým činům. A tak na poslední chvíli uděláme nájezd na drogerii, každému tam vezmeme jeden dárkově balený kosmetický balíček a je to. No ne? Ne!

Takovým dárkem akorát dáváme najevo, že jsme si nevěděli rady. A že jsme o dárku vůbec nepřemýšleli. Totéž platí o ponožkách, teplých rukavicích a podobných pokladech, které do poslední chvíle nevíme, pro koho vlastně budou.

Tip: To samozřejmě neplatí ve všech případech. Pokud se jedná o balíček kosmetiky oblíbené značky vaší maminky/kamarádky/kolegyně, pak jí určitě udělá radost. Pokud vás ale nic jiného než kosmetika nenapadá, zkuste se poradit s okolím – třeba kamarádi vám určitě dají super tipy na dárky pro muže k Vánocům.

Nezníte velikost? Oblečení nekupujte!

Při nákupu oblečení pro někoho jiného riskujete hned dva trapasy. Z prvé je těžké trefit se někomu jinému do vkusu. Za druhé je ještě těžší odhadnout velikost. A není nic nepříjemnějšího, než rozbalit kousek oblečení o dvě velikosti větší nebo menší. Zvláště ženy bývají na toto téma citlivé a neodhadnutá velikost je může urazit. Pokud si nejste velikostí stoprocentně jistá, raději oblečení nikomu nekupujte.

Tip: Inspiraci na super vánoční dárky najdete online. Na vanocni-darky.cz najdete spousty tipů na dárky pro děti, maminky, babičky, kamarádky, atp. Zkrátka pro každého. Stačí zadat pro koho a za kolik dárek hledáte a tipy na originální, netradiční či vtipné dárky se jen pohrnou.

Příliš drahý nebo příliš laciný dárek

Vánoční trapas nastává ve chvíli, kdy neodhadnete, za kolik je vhodné dárek pořídit. Když máte pro kamarádku jen vtipnou drobnost za pár korun a vy od ní dostanete luxusní parfém, cítí se nepříjemně obě strany. Zkuste se raději předem domluvit na maximální částku, za kterou budete dárek pořizovat.

Tip: Můžete to pojmout i vtipnou formou. Stanovte si třeba jako maximální částku 70Kč a můžete se vsadit, kdo sežene lepší věc!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama