Královna nízkokalorické zeleniny - brokolice

Přemýšlíte nad dnešním obědem?
10891

Pak určitě zvolte brokolici! Nejen, že vás skvěle zasytí, ale navíc obsahuje minimum kalorií. Ideální kombinace pro ty, kteří si hlídají váhu a svůj denní příjem.

Jak ji nejlépe připravit?

1. Vaření. Klasicky uvařenou brokolici známe všichni. Zkoušeli jste ale už brokolici uvařit a pak ji například zapéct s kuřecím masem a sýrem? Skvělý oběd, který neohrozí vaši postavu a díky skvělým výživovým hodnotám, doplní veškeré minerály a vitaminy.

2. Smažení. Kombinace kuřecího nebo krůtího masa doplněná o brokolici osmaženou na másle a zalitou trochou kokosového mléka, to je naprostým gastronomickým zážitkem. Vyzkoušejte!

3. Za studena. Díky uvařené brokolici dodáte vašemu oblíbenému salátu perfektní objem. Za zkoušku stojí například kombinace pohanky, brokolice, bílkoviny ve formě libového masa, sýra feta a kešu oříšků. 

Způsobů a možností, jak tuhle super potravinu využít, je nespočet. Snažte se vždy řídit vaší intuicí a chutí. Ať už ji však přidáte do salátu nebo z ní uděláte hlavní jídlo, rozhodně nešlápnete vedle. Brokolice se právem řadí mezi perfektní objemové potraviny, které si můžete dopřát v libovolném množství a bez výčitek.