Reklama

Matcha tea: Zázračný nápoj, který si jednoduše zamilujete

Hledáte drink, který vám svými účinky a chutí vezme dech?
Reklama
11726

Pak to bude dost pravděpodobně Matcha tea

Matcha má svůj původ v Japonsku a je považován za nejkvalitnější práškový zelený čaj. Lístky se sbírají z vršků zastíněných rostlin druhu Camellia sinensis, následně se napařují, zbavují stonků a suší se. Poté jsou rozemlety na velmi jemný práškový zelený čaj Matcha. Ten se následně musí skladovat a chránit před světlem a kyslíkem, aby se zachovala jeho zářivá zelená barva a antioxidační vlastnosti.

Matcha tea rozhodně není zázrakem moderní doby - používá se už přes 800 let při zenových buddhistických ceremoniích. Z Matchi ale nevzniká pouze lahodný čaj. Můžete ji použít při vaření, pečení nebo třeba jako super potravinu při přípravě smoothie. Nebojte se experimentovat!

Matchu milují odborníci na zdravou výživu, experti i celebrity po celém světě. Proč tomu tak je? 

1. Spalování kalorií. Vše, co spaluje kalorie milujeme! A není tomu jinak ani u Matcha tea. Umí skvěle nastarotvat metabolizmus a kalorie mizí jedna radost.

2. Detoxikace. Zelený Matcha tea umí z našeho těla dostat vše škodlivé. Neváhejte proto s jeho přípravou už ani minutu.

3. Uklidnění. Pocit klidu, pohody a odbourání stresu. To vše Matcha tea umí!

4. Posiluje paměť a koncentraci. Čekají vás zkoušky nebo důležitý pohovor? Pak si určitě dopřejte hned několik šálků tohoto zázračného nápoje.

5. Posílení imunity. Obzvlášť v nadcházejících měsících tenhle bod víc než uvítáme.

6. Chuť. Ať už vyzkoušíte klasický Matcha tea, použijete Matchu při vaření nebo vyzkoušíte Matcha latte, slibujeme vám jedno. Matchu si pro její ojedinělou chuť a skvělé účinky zamilujete. Na zdraví!

 

Přečtěte si také: Dokonalá snídaně: Rýžový pudink s ovocem

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama