Reklama

RECEPT | Vyzkoušejte vegetariánské polévky se sýrem

Milujeme recepty z jednoho hrnce!
Reklama
12877

Náš organismus se řídí aktuálním ročním obdobím a tento biologický chod bychom měli při přípravě jídelníčku respektovat. Naši předci do něj přirozeně zakomponovali potraviny, které lze skladovat, a tedy celoročně konzumovat. A co v chladnu nejlépe zahřeje? Přece polévky!

My aktuálně ujíždíme na krémových polévkách se sýrem, které snadno nahradí hlavní chod. Hodí se do nich například Gran Moravia. Díky inovativnímu použití rostlinného syřidla je navíc vhodný také pro vegetariány. V síti prodejen La Formaggeria Gran Moravia ho nabízejí v široké škále formátů, do polévek můžete přidat například Julienne či pečené Cri Cri, zvolit lze rovněž Scaglie nebo čerstvě nastrouhaný Gran Moravia. Vyzkoušejte naše originální vegetariánské recepty na polévky, které jsou pro zimní měsíce jako stvořené...

Pastinák + ořechy + sýrové Julienne

Co budete potřebovat: 400 g pastináku, 1 brambor, 1 cibule, 15 g zázvoru, 2 lžičky kurkumy, 12 ořechů, litr zeleninového vývaru + kousek sýra

Příprava: Oloupejte pastináky a brambor a nakrájejte na kostičky. Najemno nasekejte cibuli, zázvor oloupejte a nastrouhejte. V hrnci na oleji osmahněte cibuli spolu se zázvorem a kurkumou. Přidejte zeleninu a zalijte vývarem. Vařte asi 20 minut, poté ponorným mixérem rozmixujte, osolte a servírujte ozdobené opraženými vlašskými ořechy a sýrem Gran Moravia Julienne.

Dýně + mrkev + Cri Cri 

Co budete potřebovat: 300 g dýně, 3 mrkve, 1 pórek, 1 brambor, 1,5 l zeleninového vývaru, 100 g ricotty speciale + sýr

Příprava: Důkladně očistěte zeleninu, pórek nakrájejte na kolečka, brambor a mrkve oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Dýni zbavte semínek a nakrájejte ji na větší kousky. Ve velkém hrnci na rozpáleném olivovém oleji orestujte pórek, pak přidejte další zeleninu a zalijte zeleninovým vývarem. Vařte pod pokličkou asi 40 minut, poté ponorným mixérem rozmixujte v krém, následně do něho vmixujte ještě ricottu. Servírujte ozdobené křupavým sýrovým snackem Cri Cri Gran Moravia.

Neopouštějte pohodlí a bezpečí svého domova a jednoduše si objednejte nové vydání JOY do poštovní schránky. Objednávejte zde.  Poštovné po celé ČR zdarma!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama