Reklama

Utečte před zimou do své nové ložnice

Vánoce jsou za dveřmi a jistě i vy přemýšlíte nad ideálním dárkem pro své blízké. Nezapomínejte ale i sami na sebe. Co takhle sami sobě a vaší drahé polovičce darovat kvalitní a zdravý spánek v podobě nové ložnice?
9610

Krásná a útulná

Ložnice je intimní místností, měla by být útulná, hřejivá a příjemná. K tomu přispívá sladěný nábytek, dostatečná vzdušnost i celkový design pokoje. V obchodech najdete nejrůznější druhy a styly nábytku v rozmanitých dekorech dřeva či jiných barvách. Pokud se vám nechce každý kousek nábytku vybírat jednotlivě, můžete investovat do už hotových kompletních ložnic, které se dají ovšem přizpůsobit velikosti místnosti. Nebo můžete vyzkoušet nábytek na míru, který vám vyřeší nedostatek úložného prostoru, atypické řešení místnosti nebo malého pokoje. Nábytek barevně slaďte s výmalbou. Nemusíte ovšem vše mít v jednom odstínu. I když by v ložnici měla dominovat jedna barva, do módy opět přišly kontrasty, které interiéru dodávají nádech luxusu.

Zdravý a kvalitní spánek

Nejdůležitější součástí je však postel. Měla by být přiměřeně velká, prostorná a také bytelná. Trh nabízí mnoho druhů, stylů, barev a materiálů, stačí si vybrat podle svého vkusu. K dostání jsou tak čalouněné postele, kontinentální postele, postele z masivu či na míru vyrobená patra na spaní. Ke kvalitní posteli se také váže správná matrace a odpovídající rošty.

Spousty lidí neví, jak správně matraci vybrat, koupí matraci dle ceny a potom se diví, že se budí nevyspaní a s rozlámanými zády. Vhodná matrace by měla odpovídat vašim spacím návykům. Pravděpodobně máte s partnerem každý jiné, proto se mnoho párů rozhodlo pořídit si místo jednolité matrace dvě, aby každý z nich měl kvalitní spaní. Pokud je spojíte prostěradlem, nepůjde nic poznat.

Doplňky

Celkový dojem ovlivňují také maličkosti jako barva a materiál povlečení. Vždy dbejte, aby bylo sladěné s ostatními barvami v ložnici a nepůsobilo tak jako pěst na oko. Pro pocit útulnosti pomohou i obyčejné závěsy. Nejen, že skvěle vypadají a dají vaší ložnici úplně jiný ráz, ale také se kvalitněji vyspíte, protože vám v místnosti zajistí dokonalou tmu.

Tak vzhůru do vybírání nové ložnice a pamatujte, fantazii se meze nekladou!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama