Reklama

5 tipů Terky Beranové, jak na IG stories

Chcete tvořit na Instagramu zábavné a kreativní Stories? Talentovaná reprezentantka v běžeckém lyžování Tereza Beranová zná skvělé triky, které posunou vaše příběhy na vyšší úroveň! Inspiraci můžete najít také na jejím instagramu @terezz_23 nebo na @bezeckelyzovani, kde najdete spoustu zajímavostí ze života i soustředěních nejlepších českých lyžařů.
Reklama
13256

1. Stories není post

Nepřistupujte ke stories stejně jako ke klasickým příspěvkům. Stories by mělo být úderné, jasné a lidské. Mělo by v publiku vzbudit sympatie, pozitivní vibe nebo ho třeba trochu provokovat.

2. Inspiraci máte všude kolem sebe

Inspiraci na tvorbu stories najdete v přírodě, v jídle, ale hlavně v sobě samotných. Ke stories přistupujte kreativně – je to vaše malířské plátno. Čerpejte z každodenních maličkostí, zážitků běžného dne. Každý může svoje stories posunout na vyšší level, není to nic složitého. Třeba při vaření vašeho oblíbeného jídla stačí udělat pár pěkných piců, nainstalovat do libovolné šablony (Unfold) + najít příslušný GIF a dílo je na světě. Jako podnět by se vám mohl hodit účet @pgfoodies. Gabi dělá nádherné fotky s deep zátiším a vynikajícími recepty. Američanka @keliameliaa tvoří převážně na TikToku, crazy nápady má norská kráska @marenplatou, u které se učím jednoduchosti.

3. Využijte další platformy a appky

Nebojte se při tvorbě opustit prostředí Instagramu. TikTok a Pinterest mají fantastické vychytávky pro práci s detaily. Skvělé funkce mají taky aplikace pro úpravu fotek a videí jako Canva, VSCO, InShot, Lightroom, Unfold nebo Mojo. Mají v sobě i různé šablony pro tvorbu stories, které pak jednoduše přesdílíte na Instagram.

4. Nezapomínejte na hudbu

Co bych neopomínala, je hudba. Ta musí jednoduše ladit. Do stories volím hudbu, kterou slyším v rádiích při cestách na závody nebo z filmů. Vyhledávám ji přes aplikaci Shazam. 100% nikdy neminete, když zabrousíte na Spotify, kde si můžete vybrat vámi požadovanou dekádu. Tip na rychlou zremixovanou hudbu, která se i skvěle hodí na váš trénink, najdete taky u motocrossových jezdců. Hledejte je pod nickem @elhombre21, @deanwilson15 a @billybolt57. To jsou chlapci světové špičky, kteří se mohou pyšnit nejen svými výkony, ale i prací odvedenou na svých profilech.

5. Dejte si načas

S příspěvky si dávám načas. Musíte mít opravdu kvalitní fotku, nijak neupravenou, protože instagram vám ubere na kvalitě. Čím víc úprav, tím víc zklamání. Videa stříhám už v samotném iphonu nebo přes novou funkci na instagramu Reels, která je lepší než Inshot. Reels vám dokáže vytvořit 15vteřinové video z několika libovolných videí, které si sami navolíte. Nechávám se přitom inspirovat Terezou Hodanovou, která tvoří ze svých tripů tyhle maličké sestřihy.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama