5 věcí, za které každý měsíc nejvíc utrácíme

Jakým způsobem kontrolujete své finance vy?
10226

Nikdy jsem nebyla na peníze úplně dobrá. Bylo mi celkem jedno, kolik jsem za měsíc vydělala, do 30 dnů jsme na účtu neměla tak jako tak nic. Měla jsem nějaký podivný vrozený talent přizpůsobit své žití tomu, kolik peněz aktuálně mám. Částka, která ale díky daňovému přiznání dala dohromady součet mých ročních výdělků mě trochu vyděsila. Upřímně? Nemám páru, kam ty peníze zmizely.

Podobný problém ale evidentně nemám jen já. Ale protože mám pocit, že bezhlavého utrácení bylo dost, začala jsem s používáním aplikace WalletApp, do které pečlivě zaznamenávám každou korunu, která do mé peněženky přijde a zase odejde. Nejbláznivější položky, které jsem předtím ani nevnímala?

1. Drobnosti na večírky. Jednou koupím oslavencům 5 čokoládových vajíček, jindy láhev bublinek, sem tam nějaké brambůrky, tyčinky... Nezdá se to, ale součet všeho všudy dohromady mi s finanční hladinkou slušně zacloumá.

2. Jídlo venku. Velký hřích, který se začínám učit napravovat. Večeře pro dva s dezertem a pitím? Tisíc korun je hned pryč a i když je samozřejmostí, že příště platí on, já si mezitím užiji 10 obědů s sebou, snídani s kamarádkami no a pak už jen doufám, že už je zase konec měsíce.

3. Make-up vychytávky a všechny kosmetické novinky, které mám v koupelně dají dohromady slušný měsíční plat. Jasně, že většinu z nich jsem použila jednou, ale kdo by je nechtěl?! No teď už je nechci!

4. Večírky jsou zlo! Pivo si dám v létě na zahradě, jinak se nebojím koktejlů, dobrého vína a ještě lepší whiskey (ano, i přesto, že jsem holka)! A ano, leze to do peněz.

5. Minulý měsíc jsem měla špatný. Měla jsem pocit, že se svět rozhodl jít dost jasně proti mně a já se jen ze všech sil snažím zachránit co se dá. Ve chvilce své největší slabosti jsem šla kolem obchodu s nejvíc cool střevíčky na světě. Střevíčky zásadně nenosím! Jsem tenisková a nic na světě to nezmění. Abych to shrnula, mám je doma. Nikdy si je neobuji, nikdy je ale ani nebudu chtít prodat. A pak mám ve skříni 4000Kč zatímco na účtu skoro nic!

Když se tak koukám zpětně na svoje výdaje, trochu se děsím sama sebe, ale třeba to tak má víc z nás. Jak jste na tom vy a peníze? Umíte hospodařit a odkládat si? Nebo je pro vás přirozenější utrácet, když můžete? Dejte nám vědět, ať v tom nejsme samy.  

sledujte nás na instagramu