Reklama

6 filmů, které by měla každá žena vidět alespoň jednou za život

Stejně jako nás filmy baví, dost často nás inspirují a motivují. A přesně takové funkce mají i snímky v našem výběru.
Reklama
9975

Málokdy si uvědomujeme, jak velký vliv na nás filmy, které zhlédneme mají. Dost často ovlivní naše chování, postoje, pomůžou nám definovat nás vlastní názor, objevíme díky nim, jaké lidi ve svém životě chceme mít, a které můžeme klidně nechat jít, mají ale vliv i na náš šatník, na to, jaký make-up budeme chtít vykouzlit na tváři, ale třeba i to, jestli je pro nás vůbec důležité se líčit. I když se takové věci mohou měnit s dobou, my daly dohromady šest klasických snímků, které mluví o ženách i o ženství jako takovém, a máme pocit, že nikdy nezestárnu. Ani filmy, ani poselství, které chtějí předávat už od začátku. I když možná pro každou z nás bude poselství trochu jiné.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Možná si říkáte, že takové masové opěvování jednoho filmu musí znamenat jen jeho průměrnost. Až ale poprvé uvidíte Audrey Hepburn jako Holly Golightly, přidáte se do skupiny fanynek také. A nejen kvůli romantickému konci.

Million Dollar Baby (2004)

Dost často máme pocit, že nás okolnosti zahnaly do ringu, ve kterém se musíme prát o svou čest i postavení. No a Hilary Swank má návod na to, jak z ringu nikdy neodejít se skloněnou hlavou.

Slaměný vdovec (1955)

Už jen pro tu scénu, ve které Marilyn zápasí s neposednými šaty, je potřeba zmáčknout i u tohoto filmu play.

12 let v řetězech (2013)

Není to úplně příjemná podívaná, ale tak silný příběh o právech žen, mužů, bělochů i černochů stojí za to zhlédnout.

Sex ve městě (2008)

O svatbách, o dospělosti, o tom, že mít přátele, kteří vás podrží, je základ úspěchu. O módě, kariéře, o obětování. O životě! Milovaly jste seriál? Neváhejte ani minutu a užijte si i dvouhodinovou jízdu.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Možná, že víc než o módě je film o tom, jak se sebou nenechat zametat. Lidskost vždycky vítězí a i když máte pocit, že občas musíte držet pusu a krok, je vždycky dobré zvážit, jestli to stojí za to.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama