Reklama

7 ranních rituálů, které promění každý den ve šťastný

Je to jednoduché!
Reklama
7942

Hned po zazvonění budíku se většina z nás promění v morouse. Všechno (i když se zatím nic nestalo) je špatně a už dopředu víme, že to nic nemůže změnit. Den je k ničemu, čeká nás spousta otravných povinností a vlastně už teď vyrážíme z bytu pozdě! Den blbec, další v pořadí. Světe div se, být to tak ale nemusí.

Jen málo lidí v našem okolí miluje rána, vstávání bere jako výzvu a startuje den s úsměvem. Upřímně? Ti lidé, kteří to tak mají nastaveno, toho za den v porovnání s námi (s odpůrci brzkého vstávání s úšklebkem hned od prvního momentu, kdy otevřeme oči) stihnou mnohem více, jsou produktivnější a v životě jako by se jim i víc dařilo. Umí zkrátka do dne vykročit pravou nohou. A to chceme my umět taky! Možná právě proto jsme se rozhodli okopírovat jejich ranní rituály, které jsou prý receptem na šťastný průběh celého dne!

1. Najděte si něco, na co se ten den těšíte! Ať už je to dobrý oběd, nebo večerní sklenka vína s přáteli, vždycky je dobré k něčemu hezkému směřovat.

2. Přepněte hlavu na pozitivní mód. Zapomeňte na ranní kontrolu e-mailu a rekapitulaci toho, co všechno musíte udělat. Dopřejte si ráno bez povinností a stresu a naopak vsaďte na aktivity, které vám dodají pocit jistoty. Dělejte jednoduše to, co vás baví.

3. Snídejte! S prázdným žaludkem se pomalu ale jistě proměňujete ve zvíře, které má ke spokojenosti vážně daleko.

4. Udělejte něco, co se vám vlastně vůbec nechce! Po ránu máte nejsilnější vůli a zvládnout něco, co vám ve své podstatě leze na nervy, vás promění ve vlastních očích v superhrdinu, kterého po zbytek dne nemůže zaskočit prostě nic.

5. Poděkujte. Ať už napíšete svému kamarádovi, mamince, nebo kolegovi z práce, že jste jednoduše vděční za to, že je máte, neuděláte hezčí den jen adresátovi, ale i sobě. Opravdu!

6. Naplánujte řešení problémů. Posaďte se na okamžik a zamyslete se nad tím, co nejhoršího by se vám dnes mohlo stát. Neděláme si legraci, jen to zkuste! Štěstí přeje připraveným. (A to znamená, že vás nic tak hrozného jednoduše nepotká!)

7. Polibte někoho, koho milujete. Podle věděckých výzkumů se pracující muži, kteří každý den ráno před odchodem do práce políbili svou manželku, dožili o 5 let vyššího věku a vydělávali o 20 až 30 procent víc než ti, kteří to nedělali.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama