Benefity dlouholetého přátelství: Víme, které to jsou

Nemáme vůbec nic proti novým přátelstvím, které v průběhu života vznikají tak nějak přirozeně...
12317

A samozřejmě nejsou nijak míň důležitá než přátelství, která máme už spoustu let. Jen ty dlouholeté mají zkrátka svou minulost, posílenou společnými léty, které jste s vaší kamarádkou/kamarádem prožili.

Jaké jsou výhody přátelství, které trvá roky?

1. Důvěra. Lety prověřené přátelství pojí především důvěra. Důvěra ve vaše kamarádství i důvěra v dotyčného přítele.

2. Zážitky. Těch máte nespočet a při každé příležitosti na ně vzpomínáte, smějete se jim a prožíváte je, jako by se daná situace opakovala. Tenhle druh konverzace je většinou pro vaše okolí nepochopitelný ale to víc si ho užíváte a baví vás.

3. Tajemství. Ne jedno nebo dvě. Ale nejmíň desítky. Společné tajemství je něco magického. Něco, co je jen mezi vámi a nikdo jiný o tom nemá ponětí.

4. Díky tomu, že se znáte léta, se při jakékoliv konverzaci můžete vracet do minulosti a porovnávat aktuální zážitky s těmi, které už jste prožili.

5. To, že vás zná váš přítel několik let je skvělé. Prošel si s vámi veškeré vaše pády, kotrmelce, proměny, změny názorů, vztahy... Zkrátka vše a proto ví, jak s vámi cokoliv na světě řešit. Nebojí se vám připomenout vaše chyby a dohlídne na to, abyste je neopakovali.

6. Budoucnost. Pravděpodobně máte naplánovaných nespočet akcí, výletů, dovolených, slíbili jste si, že si půjdete na svatbě za svědky a že vás nikdy nic a nikdo nerozdělí. A taky že nerozdělí. Máte totiž přítele o kterém víte, že vás nepodrazí a vždycky bude stát při vás. A to je jedna z největších životních výher.