Blíží se den dětí: Tipy, jak obdarovat nebo zabavit velké i malé!

Tipy na dárky i zážitky, kvůli kterým bychom chtěli být znovu dětmi...
10294

Park Mirakulum 

Kdo by nesnil o tom navštívit zemi pohádek, kde je vše možné? Prozkoumávat podzemní labyrinty, běhat v korunách stromů pohladit si jinak plaché danečky? To všechno a mnohem více je možné v zábavním parku Park Mirkalum pro děti i dospělé ve středočeských Milovicích. Z osobní zkušenosti musíme říct, že se rozhodně nemusíte bát, že návštěvu budete muset protrpět, zatímco si děti budou užívat. Všechny atrakce jsou totiž přístupné i dospělým a zaručujeme vám, že všemožné prolézání a skotačení oceníte. 

Nás nejvíc nadchnuly čtyři obří houpačky zavěšené ve výšce 12 metrů a kmitem kolem 20 metrů. To je už opravdu pořádné zhoupnutí! Nenechte si ale v žádném případě ujít ani více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula. Doporučujeme s sebou ale vzít baterky nebo čelovky, protože je tam opravdu černočerná tma. A až si budete chtít chvíli odpočinout, tak se vydejte do minizoo, kde na vás čekají oslíci, daňci, kozy, liška, výr velký a další nádherná zvířata. V letních měsících je navíc areál ještě obohacen o vodní svět, takže plavky s sebou! Pochybujeme, že byste se chtěli ochudit o kaskády, trysky, brouzdaliště, fontánky, hráze a velké množství vodních her. 

Více informací hledejte na www.parkmirakulum.cz

Bejby Bazar

Už tuto sobotu byste neměli chybět na prodejní akci Bejby Bazar v Továrně v pražských Holešovicích. Seženete tam nejen dětské oblečení a potřeby, ale i vše možné potřebné pro maminky. Můžete si tak udělat hned dvojnásobnou radost! A protože si každá maminka zaslouží i trochu odpočinku, bude na místě spoustu možností, jak nejmladší návštěvníky zabavit: dětské kino, workshopy i koutek s chůvami. Pro ty starší pak nebude chybět kavárna a hlavně - Prosecco! Více informaci najdete na FB události akce.

The Color Run

Den dětí letos sice vychází na čvrtek, ale to nám rozhodně nebrání slavit ještě minimálně celý následujcí víkend. Kromě Bejby Bazaru se v sobotu koná i The Color Run - pět bláznivých a barevných kilometrů. Kromě běhu si na Výstavišti v Holešovicích můžete užít i koncert Debbi a MARQET. P.S. Pokud při registraci použijete kód POMAHAME, tak dostanete 100 Kč slevu a 100 Kč automaticky přispějete nadačnímu fondu Andrey Verešové.

Knižní hra Alfabeta

Pokud byste svým dětem nebo třeba neteřím a synovcům rádi darovali kromě zážitku i nějaký hmotný dárek, tak určitě omrkněte dobrodružnou knížku Alfabeta, která děti od 3 let provede všemi zákoutími abecedy. Koupit ji můžete na www.alfabeta-knizka.cz. Její cena je 500 Kč.

 

Děti patří do školy

Takový název nese neziskový projekt, který odstartuje 1. června v 17:00 v pražském Rock café a v rámci kterého chce neziskovka WeCan postavit střední školu v Kambodži. A co vás v Rock café čeká?  Budete mít možnost ochutnat kambodžskou kávu, čaj, pražené cvrčky i khmerské nudle, které se budou vařit přímo před vámi. Přijďte se podívat na Angkor. Chybět nebude ani akustická hudební produkce, nebo kambodžský rap, přednáška a výstava fotek kambodžských dětí. Více informací najdete třeba na Facebooku!

Cirk-UFF

Máte rádi akrobatické show, tanec a magii? Pak si určitě nenechte ujít sedmý ročník festivalu Cirk-UFF - přehlídku českých i zahraničních novocirkusových souborů, která se tentokrát koná od 31. května do 4. června v Trutnově. A na čí vystoupení se můžete vy i vaše děti těšit? Vystoupí například Cirk La Putyka, Losers Cirque Company Bratři v tricku nebo australský soubor Gravity & Other Myths.