Být čas od času offline je cool: Užijte si večery bez mobilu v ruce!

Kolikrát denně odložíte mobil a necháte ho jen tak být?
10829

Prostě zapomenete, že ho máte? Že existuje i život, který není online?

Nebo naopak, kolikrát denně zkontrolujete všechny sociální sítě a projedete vaše oblíbené influencery?

Co si dopřát pár večerů v týdnu ( které se stanou pravidlem ), kdy zapomenete na online svět a budete se věnovat tomu reálnému, který právě probíhá okolo vás? Světu, kde se úspěšnost neměří srdíčky ani počtem sledujících? Světu, který je teď..?

Jak na to? Vyzkoušejte naše tipy

1. Po příchodu domů si dejte ještě poslední hodinku na dovyřízení akutních mailů ( ano, známe to všichni... ), ale potom to stopněte. Telefony, počítače, ipady… To vše dejte stranou a začněte si užívat reálného dění kolem sebe. Vnímejte, co se právě děje, jak se při tom cítíte a jak vám je. Vnímejte sami sebe. Teď a tady! 

2. Čtěte. Ne na tabletu nebo mobilu. Otevřete knížku, kterou už tak dlouho odkládáte, časopis, který jste ještě nestihli přelouskat ( Joy? ) , prolistujte si staré deníky nebo je naopak začněte psát… Je toho tolik, co se vám za tu dobu, kdy jste online nashromáždilo, že se nebudete stačit divit. Čím začnete?

3. Vařte a stolujte bez mobilů a puštěné televize. Ideálně vařte společně s přítelem, otevřete si u toho dobrou láhev vína, povídejte si, smějte se, plánujte. Zkrátka žijte přítomným okamžikem a užívejte si jeden druhého. To samé platí o stolování. Užijte si velkolepou večeři bez hrůzostrašných zpráv z televize a naslouchejte jeden druhému. Uvidíte, že je to příjemná změna a budete se k ní rádi vracet. Jižanské národy ví, proč takhle stolují už roky...

4. Udělejte si večerní procházku bez toho, aniž byste dokumentovala každý svůj krok a označovala se za každým rohem. Napadlo vás někdy, o kolik krásných a vyjímečných okamžiků můžete na procházce přijít kvůli neustálému kontrolování mobilu? Obzvlášť v tomto ročním období, kdy příroda dokonale kouzlí a čaruje. Zima je přece nejdokonalejší malíř, nemyslíte? Stačí se jen dívat kolem sebe a užívat si všechnu tu nádheru plnými doušky.