Reklama

Čas je náš (ne)přítel! 8 tipů, jak být vždy a všude včas

Zpoždění? Už zase?!
Reklama
7774

Pokud patříte do skupinky, která se už od ranního vstávání pohybuje ve světě časového deficitu, nejste v tom sami. Patříme do ní totiž také, ale hrdí na to upřímně moc nejsme. Jasně, přijít na koncert přesně v čas zahajovacího času na plakátech je nesmysl z principu (protože stejně víte, že když je naplánovaný start ve 20.00, první song začne tak ve 21.00), ale chodit pravidelně se zpožděním do školy, do práce, na oběd s přáteli stejně jako na rande, je prostě špatné! Obtěžující, otravující, nemilé, nepříjemné, odsouzeníhodné! Fuj, hnus, ble! A tak s tím jdeme do boje! Podle rad dochvilných expertů si totiž na lusknutí prstu přivlastníme přesnost švýcarských hodinek!

1. Naplánujte si co na sebe týden dopředu.

Zapomeňte na každodenní muka a vyhraďte si v neděli půl hodiny jen na to, naplánovat podle poznámek v diáři v čem budete celý týden chodit mezi lidi.

2. Veďte si důkladně 3 seznamy povinností.

Po ruce je dobré mít diář, kam si zapisujete všechny schůzky a pochůzky a sledujete v něm aktuální dění po týdnech. Měsíční kalendář, za nás třeba ten, co můžete mít přes Google on-line, a plánujete v něm věci dlouhodobě dopředu. A potom? Today to-do list. Zazvoní budík a vy automaticky saháte po tužce a papíru, kam zaznamenáváte všechno, co je nezbytné udělat ještě dnes! Systém, který nikdy nemůže zklamat! Zn.: Vyzkoušeno.

3. Počítejte každou minutu.

I když víte, že autobusem do posilovny je to 15 minut, nesmíte zapomenout taky na 10 minut na cestu na zastávku, 2 minuty na cestu z autobusu do posilovny a 4 minuty na převlečení. Z 15 minut je najednou minut 31 a to pro lidi bez plánování všeho dopředu znamení 21 minut zpoždění.

4. Vyhraďte si čas na to být on-line.

Pokud brouzdáním po FB a mailu vyplňujete dlouhé chvíle, jdete na to špatně. Řekněte si předem, že mail budete vyřizovat od 8.00 do 9.00 a na FB se podíváte od 16.30 do 17.05. Jen to zkuste a uvidíte sami, kolik nesmyslným brouzdáním ztrácíte času.

5. Co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítra.

Ano, mluvíme o telefonátu babičce, zaplacení účtů, ale i o vrácení knih do knihovny.

6. Řekněte alespoň jednou denně NE!

Pokud na všechno, o co vás poprosí okolí, budete pozitivně reagovat a nabídnete se s pomocí, může se vám také stát, že po 8 hodinách v práci, splníte povinnosti všech okolo, jen ne ty svoje. A to je nesmysl. Reálně zvažte, na co máte, a co si teoreticky můžete na program dne přidat, všechno ostatní se slušností odmítněte.

7. Dopřejte si pauzy.

Pracovat celý den na 300% není možné pro nikoho (ne, ani pro Beyoncé). Naplánujte si proto dopředu v průběhu dne podobně jako prohlížení Facebooku i čas na odpočinek, kdy si přečtete kousek knihy, projdete se na čerstvém vzduchu nebo si poslechnete 5 nejoblíbenějších písniček. Vaše produktivita pak ve zbytku dne stoupne a vy všechno budete zvládat rychleji = žádné zpoždění!

8. Noste hodinky.

Ne, nemyslíme ty, které jsou na vašem mobilu, tabletu, laptopu. Myslíme ty, které budete nosit na ruce a nikdy se nevybijí (nebo minimálně ne jednou denně). A nastavte si je tak, aby šly o 5 minut napřed. Jen tak pro jistotu jako malá rezerva.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama