Reklama

EMOJI | Zjistěte správný význam oblíbených smajlíků

Možná vás překvapí!
Reklama
12409

Kde se vlastně vzaly smajlící? V devadesátých letech je vytvořili Japonci. Chtěli přijít s něčím novým ve výrobě pagerů a odlišit se tím od konkurence. Moc se to ovšem neuchytilo. Průlom přišel až v roce 2007, kdy přišla firma Apple se svým iPhonem, který měl mimo klasické klávesnice i tu emoji, tedy smajlíkovou.

Malé kreslené obličeje, zvířata i symboly nám dávají možnost rychle a vtipně vyjádřit vše, co máme na srdci, v krátké zprávě.

Z osobní zkušenosti víme, že bez smajlíků si už život nedovedeme představit. Používáme je neustále. A máme samozřejmě své favority! Nedávno jsem ovšem zjistili, že ne všechny mini obrázky používáme správně. Jaký tedy mají původní význam a jak je chápeme dnes?

Zrzavá slečna nikomu nic nepodává, nenabízí ani neposílá vzdušný polibek. Původní japonský význam zní: ,,Co říkáš? Nerozumím!”

4_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Skoro nejpoužívanější smajlík, o kterém je snad zbytečné psát. Oficiálně jím prý příjemci přejeme hodně štěstí. No budiž…

3_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Ruce vzhůru nebo tady jsem. Takový nějaký význam má postavička s rukama nad hlavou dnes. Japonci vám ji však pošlou, pokud chtějí napsat, že je vše ok.

2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Pro nás smutný, nemocný nebo smrkající smajlík. Pro obyvatele Asie to je obrázek vyjadřující někoho, kdo spí a slitná. Fajn inspirace pro příště!

6_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Jak používáte tyhle ruce? Jako STOP? Pokud ano, tak je to špatně. V Japonsku otevřené dlaně signalizují otevřenou náruč.

5_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Lilek nebo penis? Je na každém, jak si to vyloží...

1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama