Reklama

Fejeton očima sloupkaře Joy Petra Cífky: Kolikpak jich asi měl?

Nad tématem počtu předcházejících postelových partnerů se zamýšlí Petr Cífka, sloupkař Joy.
Reklama
12599

Je jasný, že v raném mladí a v čase sexuálního rozpuku je téma, kolik mít ideálně sexuálních partnerů – a kolik by jich měl mít partner, poněkud ožehavější, než by z hlediska dějin lidstva a podstaty vesmíru asi být mělo. 

Je fajn, když je zkušenej? Nebo je lepší, když je nevinnej? Hlavně, aby to nebyl holkař a neměl na pažbě nekonečno zářezů! Víc než deset? No nevím! Ale panic? Vyplašenýho greenhorna zas nechci!

Co je vlastně ideál, ptaly se během prostopášných gymnaziálních let donekonečna moje spolužačky a ani Brandon, ani Dylan, ani Kelly s Helenou a jejími chlapci jim nedovedli relevantně poradit. Bylo to téma na celé dívčí deníčky.

Počty sexuálních partnerů ale člověk u svého protějšku tak nějak řeší i v letech následujících.
Je dobrý je vědět, nebo ne? Upřímně, nevidím na tom nic špatnýho. Proč by k sobě nemohli bejt lidi otevřený zrovna v týhle otázce, kvůli který se koneckonců z velký míry párujou?

Inu, protože reakce leckdy bejvaj poněkud prchlivý. I já si vzpomínám, jak jsem v osmnácti těžce kousal, že mám zkušenější partnerku – respektive bavilo mě si s ní užívat, ale na ty přede mnou jsem žárlil a jako zaláskovanej mameluk řešil, jestli si jí zasloužil tamten nebo támhleten. Záhy jsem se ale srovnal a uvědomil si, v jakých blbostech se hnípu, že jde jen o „teď a tady“ a na minulost sere pes. A že žárlení je fujky. 

Ostatně, ještě výrazně starší ročníky, třeba naše babičky, by hravě vysvětlily, že na počtu sbalených dávno předtim vůbec nezáleží, že v životě jsou mnohem důležitější věci. Jasně, i taková babička by asi odtušila, že když má ňákej seladon na kontě sto dvacet tři milenek už před třicítkou, není úplně nutný se s ním hned po měsíci známosti pouštět do výroby potomka. S takovým je spíš lepší jít nejdřív na venerologii, a pak, i když se ukáže, že je zdravej jako řípa, s plozením dítěte posečkat, než se aspoň malinko uklidní, aby náhodou na porodním sále nebyla přítomna už jen maminka a tenhle šamstr si někde do deníčku nezapisoval zrovna milenku číslo sto padesát.

Jinak v tom sharování počtu milostnejch partnerů kdovíjakej problém nevidim. Je akorát samozřejmě vhodný nezacházet do kdovíjakých podrobností a rychle přejít k jinýmu tématu. Vždyť normální život nabízí důvodů k žárlení i tak víc než dost, netřeba mezi ty přehnaně milý spolužáky a vilný sexy kolegyně z práce míchat ještě něco tak nepodstatnýho, jako je minulost. 

Přečtěte si také: Sex s ex: 4 důvody, proč se mu vyhnout

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama