Reklama

Finanční horoskop 2016: Zjistěte, jak se vám bude dařit

Budete mít hluboko do kapsy, nebo je ideální doba pro nákupy a investice?
Reklama
7922

Vodnář (20.1. – 19.2.)

Nadhled nejen v životě, ale také ve financích. Tak by se dala charakterizovat vzdušná povaha Vodnářů. I když Vodnáři působí jako lidé, kteří peníze příliš neřeší, opak je pravdou. Zvláště s věkem se stávají více ostražití a snaží se k financím přistupovat s rozvahou. Mladistvá léta bývají bujará. Není jim líto utratit téměř jakýkoli obnos za svou zábavu i pro potěšení ostatních. S přibývajícími léty si stále více uvědomují hodnotu peněz a snaží se výdaje promýšlet. Jejich povaha jim ale rozhodně nedovolí propadnout přehnanému šetření a občas podléhají momentálním potřebám. Proto se jim vyplatí plánovat a udržovat přehled o financích.

Ryby (19.2. – 20.3.)

Citlivé Ryby mohou ze své povahy těžit, nevyhnutelná je ale i ostražitost. Jako nikdo jiný dokážou vnímat emoce a potřeby druhých, díky tomu mohou také někdy jednat iracionálně v oblasti financí, když se snaží pomoci. Snadná ovlivnitelnost je jejich slabou stránkou a měli by proto zůstávat ve střehu a dobře zvažovat důsledky svého jednání vzhledem k rodinným financím. Právě Ryby totiž poměrně často upadají do dluhových problémů.

Beran (20.3. – 20.4.)

Stejně emotivně jako Ryby reagují v oblasti peněz i Berani. Jejich motivy jsou jen trochu odlišné. Bývá to temperament a činorodé jednání, díky kterému se mohou snadno zaplést do finančních potíží. Musí si proto neustále připomínat, jaké jsou jejich dlouhodobé cíle a priority. Jen tak dokáží odolávat svým pohnutkám pořizovat si víc, než kolik jim dovolují jejich možnosti.

Býk (20.4. – 21.5.)

Snaha obklopovat se jen tím nejlepším může dovést Býky do vážných finančních potíží. Býci jako žádné jiné znamení musí být ostražití a velmi dobře promýšlet své investice. Jsou to totiž právě oni, kdo se často potýká s dluhy. Do finančních nesnází je vede potřeba žít v přepychu a shromažďovat majetek. To může velmi dobře fungovat, pokud, lidově řečeno, „na to mají“. V případě, že právě neoplývají financemi a majetkem, měli by velmi přísně hlídat své výdaje a přemýšlet o tom, co si mohou dovolit.

Blíženci (21.5. – 21.6.)

Blíženci jsou typičtí svým sklonem k šetření, které někdy vede tak daleko, že mohou působit lakomě. Rádi shromažďují majetek, někdy i ten méně hodnotný. Mají obchodního ducha a jsou schopni prodat i to, co by jiní vyhodili. Jejich vrozená šetrnost je důvodem, že nezápasí s finančním nedostatkem. Trpí-li finanční situací, tak je to hlavně proto, že by si přáli víc – lepší byt, auto, dovolenou. Na rozdíl od Býků za to ale nejsou ochotni utratit poslední peníze.

Rak (21.6. – 23.7.)

Raci dokáží svědomitě šetřit, ale i propadat neplánovaným nákupům. Není pro ně problém střádat finanční prostředky a odpírat si radovánky, ale jen do jisté doby. Pak přijde den, kdy se vše změní, a Raci se promění v hýřící bytosti, které nedokáží odepřít sobě ani nejbližším téměř jakékoli potěšení. Na to pozor. Je třeba zachovat zdravý rozum, utrácet peníze s rozvahou a držet se dlouhodobých plánů. Na konci roku by se totiž mohlo ukázat, že na účtu nezůstala ani koruna. Odtud už je jen krok k dluhům.

Lev (23.7. – 23.8.)

Mohlo by se zdát, že rození vůdci Lvi jsou neochvějnými pány jak ve společnosti, tak i doma. Rodinný rozpočet a osobní finance jsou ale spíše jakýmsi druhým světem Lvů. Tak, jak dokáží převálcovat společnost svým šarmem a vyzařováním, stejně převálcují i svou peněženku. Nelze jim upřít snahu přemýšlet strategicky a plánovat různé investice, ovšem běžná finanční realita bývá nad jejich síly. Proto by se Lvi měli zadlužovat jen po důkladné rozvaze a zjištění, že mají dostatečné rezervy.

Panna (23.8. – 23.9.)

Pořádku milovné Panny se dostávají do finančních problémů jen zřídka. V penězích, stejně jako ve všem ostatním, mají pevný řád a snaží se myslet na zadní kolečka. Vytváří si dostatečné finanční rezervy pro období, kdy přijdou ztráty nebo neočekávané výdaje. Nejsou příznivci půjček, proto si obvykle kupují věci až v momentě, kdy na ně mají.

Váhy (23.9.– 23.10)

Pravidlo zlaté střední cesty se projevuje u Vah i ve vztahu k financím. Nejsou nakloněny extrémním řešením, a tak se snaží nezaplétat do nevýhodných finančních nabídek. Ne vždy se jim to ale podaří. Čas od času si chtějí dopřát něco víc, a proto by měly dobře zvažovat, co si mohou dovolit a kde se případně poohlédnout po přivýdělku. I váhavé Váhy mohou upadnout do dluhů!

Štír (23.10. – 22.11.)

Snad nejmenší finanční potíže mívají Štíři. Jejich vrozená snaha šetřit a být ostražití jim nedovolí přistoupit na nevýhodnou půjčku nebo se zaplést do finančních potíží. Vždy mají připraveno záložní řešení nebo ví, na koho se obrátit s žádostí o pomoc. Pokud si vezmou půjčku nebo úvěr, rozhodně peníze nepromarní za spotřební či pomíjivou záležitost, ale budou se je snažit vložit do něčeho hodnotného – dům, byt, pozemek. Štíři mívají díky svému přístupu značné úspory nebo alespoň dostatečnou rezervu na překonání nepříznivých časů.

Střelec (22.11. – 22.12)

Střelci míří vysoko. Nejen v životě, ale i ve financích. Jsou schopni tvrdě pracovat, aby našetřili dostatek peněz, které věnují do zvelebování svého majetku nebo pro svou zábavu a odpočinek. Okolí od Střelců nemůže očekávat přílišnou „sdílnost“, co se financí týká. Mají totiž dojem, že co si vydělali, to si také utratí. Přestože mají Střelci někdy hlavu v oblacích a velké plány, zůstávají v oblasti financí většinou nohama na zemi. Málokdy se bezhlavě pustí do větší výdajů, které by byly nad jejich možnosti. Díky tomu bývá jejich domácí rozpočet v dobré kondici.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Kozorozi si dovedou ledasco odepřít. I když mají přebytek rádi a užívají si, pokud si mohou „vyhodit z kopýtka“, nemívají újmu z období, kdy se musí uskromnit. To z nich dělá přizpůsobivé lidi, kteří nepropadají momentálnímu nadšení utrácet a málokdy se zadluží. Udržují si rezervu na každodenní výdaje, které někdy bývají vyšší z důvodu lákavých příležitostí zábavy. Kozorozi jsou dobří společníci, a tak si často nenechají ujít setkání s přáteli, kde se staví do role hostitele.

Finanční horoskop vznikl ve spolupráci společností KRUK Česká a Slovenská republika a VIRKLIS – The Wings Agency.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama