Reklama

Go Green: 4 tipy, jak udělat ze světa lepší místo

Žijte zeleně a dělejte dobré věci...
Reklama
13209

1. Get this party started

Poslední teplé dny možná využíváte na závěrečné letní pikniky. S dobrým jídlem a skvělým vínem! Na co ovšem nemáte vůbec chuť: na mytí nádobí. Jednorázové nádobí z plastu samozřejmě vůbec nepřichází v úvahu. Také u alternativního nádobí z bambusu trochu váháme: byly u něj totiž zjištěny náznaky zdraví poškozujících látek. A proto raději sáhněte po talířích z palmových listů a po nádobí ze dřeva. S tímhle vybavením si můžete užít venkovní party bez špatného svědomí!

2. Bio Hygiena

Pojďme si promluvit o tamponech. Aby byly tak čistě bílé, nejprve se bělí – a to pomocí dost agresivních chemikálií. Takže se v tamponech může – ale nemusí – objevit také možná rakovinotvorný formaldehyd. Bio tampony se vyrábějí bez chemie a během periody vás ochrání stejně dobře. K dostání např. na Biooo.cz. Ke konci menstruace můžete používat ještě více eko variantu – menstruační kalíšek.

3. Čisté saláty

Věděli jste, že spoustu pesticidů z ovoce a zeleniny jen tak nedostanete, protože se prostě nedají smýt trochou vody? Radši jděte na jistotu a smíchejte litr vody se čtvrt litrem octa, tedy poměr je čtyři díly vody na jeden díl octa. Do toho na pět minut namočte mrkve, jablka atd. Poté je pořádně umyjte vlažnou tekoucí vodou. Pozor: ovoce a zelenina zase nemohou být v octové lázni moc dlouho, jinak do sebe nasají její kyselou příchuť.

4. Stay with us

16. září je Mezinárodní den za zachování ozonové vrstvy. Čas se opět zamyslet a uvědomit si souvislosti: bez této ochranné vrstvy by vám Slunce neposílalo dokonalý bronz, ale rakovinu kůže. Zní to hrozně, ale je to tak. Proto je důležité chovat se k planetě ohleduplně.

 

 

Photo by Becca Tapert on Unsplash

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama