Reklama

GO GREEN! 5 konkrétních tipů, jak se chovat lépe k naší planetě

O kolika z níže zmíněných možností jste neměli ani tušení?
Reklama
12439

1. Nevyhazuj, dočepuj

„Méně plastu, více ekologie“ – toto si předsevzala značka drogerie YELLOW & BLUE, která přišla s konceptem bezobalových stáčíren. Jejich ekodrogerie stáčí už na více než 50 místech v Česku a na Slovensku. Ve stáčírnách najdete prací gely, čističe povrchů, gely do myčky a na nádobí, aviváž a spoustu dalších produktů. Svoji nejbližší čepovací stanici najdete na mapě uveřejněné na Tierraverde.cz.

2. Sharing is caring

Nejnovější trendy jako by do obchodů skočily rovnou z přehlídkového mola. Jenomže fast fashion má své stinné stránky, například textilie zatížené pesticidy a zcela absurdní spotřebu vody. Proto má smysl si šaty, které chcete vzít například jen na jeden speciální event, radši vypůjčit než koupit! Na chic-by-choice.com a dresscoded.com si můžete vypůjčit oblečení na zvláštní příležitosti a následně je vrátit. Jednak vám skříň nerupne ve švech – a zároveň uděláte něco dobrého pro životní prostředí.

3. Cheers, ladies

Ročně se vyhodí asi 36 miliard plastových brček. Mnoho z nich skončí v moři, kde budou čekat 450 let na to, aby se rozložila. Volte proto do svých drinků ekologické alternativy. Na Wheatly.cz zakoupíte krásná slaměná brčka z přírodního materiálu, který by se jinak vyhodil. Navíc jsou 100% rozložitelná. Na to si ťukneme!

4. Happy holidays

Ani o prázdninách se nechcete logicky vzdát péče o tělo a zabalíte si s sebou šampon a sprchový gel. I tak můžete ušetřit přírodu od odpadu! Ekologické alternativy představují např. Shampoo bars z Lush a Face & Body Wash Bar (najdete na Vemzu.cz nebo Stop-the-water-while-using-me.com). Jsou k dostání bez plastových obalů a lehce se vejdou do příručního zavazadla. Takhle si užijete dovolenou ve stylu zero waste, ale se vším, co potřebujete!

5. Say no to plastic

Snažíte se co to jde, ale čas od času si prostě zapomenete vzít s sebou na nákup vlastní tašku? Nyní to už často nevadí. Stačí se na pokladně zeptat na všechny alternativy, které daný obchod nabízí a vybrat si tu nejšetrnější. Například z PENNY už na počátku roku zmizely jednorázové plastové tašky a nahradily je tašky daleko ekologičtější. Od 18. července do 14. srpna si zde navíc můžete se 3 nasbíranými body v rámci věrnostního programu za pouhých 39.90 Kč zakoupit tašku z limitované ediceSvoji ruku k dílu přiložily známé osobnosti - Jakub Kohák, Hana Zagorová, Chinaski, Anna K., Janek Ledecký a Lucie Borhyová.

Čí design vás nejvíce oslovil?

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama